Blaze i Crystal Abyss na Metalmanii

28 grudnia 2006
ok. 1 minuta czytania

Blaze to brytyjska formacja, na czele której stoi Blaze Bayley, wcześniej związany z grupą Iron Maiden. Bayley śpiewał z zespołem w latach 1994 – 1999 i nagrał z nim dwa albumy: „The X Factor” (1995) oraz „Virtual XI” (1998). Po odejściu z Iron Maiden, wraz z kolegami z poprzedniej kapeli – Wolfsbane – założył własny band, Blaze, z którym z powodzeniem dalej tworzy heavy metalową muzykę. Formacja ma na koncie 3 studyjne płyty, z których
ostatnia, to wydana w 2004 roku „Blood and Belief”. Obecnie panowie przygotowują nowy longplay, który na rynku ma się ukazać na przełomie marca i kwietnia.

Crystal Abyss to natomiast jedni z najznamienitszych przedstawicieli rosyjskiej sceny black metalowej. Muzycy sami podkreślają jednak symfoniczny element ich stylu. Debiutancki album „Sageness Fallen” z 2001 roku został okrzyknięty jednym z najlepszych debiutów na metalowej scenie. Kapela pracuje teraz nad nowym krążkiem, który nagrany zostanie w Polsce.

Przypomnijmy, że impreza na której wystąpią m.in. Testament, Paradise Lost i My Dying Bride, odbędzie się 24 marca w katowickim Spodku. Bilety już dostępne są w sprzedaży.