Bleachers na Chinatown z Bruce\’em Springsteenem

17 listopada 2020
ok. 2 minut czytania

Grupa Bleachers, czyli obecnie sam Jack Antonoff, opublikował dwie piosenki: \”Chinatown\” z Bruce\’em Springsteenem i \”45\”. Do tego pierwszego pojawił się także klip w reżyserii Carlotty Kohl. Trzeci album zespołu będzie miał premierę w 2021 roku.

– \”Chinatown\” zaczyna się w Nowym Jorku i powoli podróżuje do New Jersey. To powrót do miejsca, z którego pochodzę, wymieszany z przerażeniem, że znów się zakochuję – mówi Jack Antonoff. – To że musisz znów pokazać komuś swoje karty i szok, kiedy sam zaczynasz na nie spoglądać. Myślisz, że znasz siebie i wiesz skąd jesteś. Musisz spojrzeć na siebie z perspektywy osoby, z którą chcesz się związać. Zacząłem pisać te piosenkę z kilkoma pomysłami tlącymi się w głowie. Konieczność zrozumienia kim jesteś popycha Cię do zrozumienia swoich korzeni, tego jak brzmią i wyglądają. Są takie fragmenty, które warto nosić całe życie i takie, którym trzeba dać umrzeć. \”chinatown\” i \”45\” są o tym samym. \”chinatown\” z perspektywy trzeciej osoby, a \”45\” przez spojrzenie w lustro. To dla nas zaszczyt gościć w utworze Bruce\’a Springsteena. To artysta, który pokazał mi, że dźwięk miejsca z którego pochodzimy ma dużą wartość. Że duch tego miejsca powinien być roznoszony po świecie.

Jack Antonoff współpracował w swojej karierze z takimi artystami jak Taylor Swift, Lorde, Lana Del Rey, Carly Rae Jepsen, czy The Chicks. Został nominowany do Złotego Globu i wygrał czterokrotnie nagrodę Grammy.