Blink-182, Cee Lo Green i Jimmy Eat World na Sziget

29 kwietnia 2014
ok. 2 minut czytania

Na grupę Blink-182 publiczność Sziget czekała latami. Kalifornijskie trio, które ma za sobą ponad dwudziestoletnią karierę, miliony sprzedanych płyt i ogromną liczbę fanów na całym świecie, wreszcie odwiedzi Wyspę Wolności. Koncert będzie to tym bardziej szczególny, że grupa wróci na scenę po sporej przerwie.

Na scenach Sziget w tym roku pojawi się także pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy, jeden z najbardziej charyzmatycznych wykonawców z wyjątkowym głosem, kreatywny producent i… gwiazda filmowa. Mowa o Cee Lo Greenie, który z powodzeniem miesza hip-hop z elementami soulu i seksownym R&B.

Jimmy Eat World, kolejna gwiazda tegorocznego festiwalu, to działający w Arizonie zespół słynący z chwytliwych rockowych kawałków. Wie o tym każdy, kto słyszał ich znakomitą płytę „Bleed American” z 2001 roku, wie o tym też ten, kto poznał ich najnowsze dzieło „Damage” wydane w minionym roku.

Z szybkim przyswojeniem tekstów następnego nowego artysty w programie Sziget Festival może być nieco trudniej, ale za to nie mniej emocjonująco – Casper to bowiem utalentowany niemiecki raper, wokalista i tekściarz. Znany przede wszystkim z tego, że nie uznaje żadnych stylistycznych granic i swobodnie wykorzystuje wszystkie dźwięki, które wpadną mu pod rękę. Od oldschoolowego hip-hopu po energetyczny rock. A wszystko to przepełnione mądrymi, celnymi tekstami.

Miłośnicy nieco mocniejszych brzmień ucieszą się za to na wieść o przyjeździe A Day To Remember, czyli kapeli, która specjalizuje się w miksturze ciężkiego metalcore’u i… melodyjnego pop-punka. Muzycy obiecują, że nie skończą swojego koncertu, póki nie wycisną z was ostatnich potów i pokładów energii – nie brońcie się więc, tylko dajcie się porwać ich gitarowemu graniu.

Na liście ogłoszonych dziś artystów jest też Fedde le Granda, który reprezentuje holenderską scenę muzyki elektronicznej. Obficie nagradzany muzyk i producent to jeden z najsłynniejszych didżejów z Holandii, popularny także w klubach na całym świecie. Dowód? Od wielu lat gości na prestiżowej liście najlepszych klubowych graczy magazynu „DJ Mag”.

Więcej informacji na Szigetfest.pl.