Blondie przedstawia „Fragments”

1 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Tym razem nie jest to nowa, oryginalna kompozycja zespołu, lecz cover. Numer nosi tytuł „Fragments” i oryginalnie pochodzi z repertuaru indiefolkowego projektu Unkindness, za którym stoi Adam Johnston. Przeróbki można posłuchać tutaj.

Nagranie promuje album „Pollinator”, który ukaże się 5 maja. W realizacji materiału rockową grupę wspierali Dave Sitek z TV On The Radio (współtwórca „Fun”), Charli XCX, Sia i Johnny Marr z The Smiths. Ponadto w numerze „Doom or Destiny” śpiewają Joan Jett i Laurie Anderson. Producentem jest John Congleton (St Vincent, David Byrne i John Grant). Dzieło powstawało w nowojorskich studiach The Magic Shop, gdzie swój ostatni krążek „Blackstar” nagrywał David Bowie.

Początki Blondie sięgają lat 70. Zespół uważany był za pionierów nowej fali i punku. Z czasem w muzyce formacji zaczęły pojawiać się elementy disco, popu czy reggae. Wśród największych przebojów mają „Call Me”, „Rapture”, „Heart of Glass” i „Maria”. W 2016 grupę wprowadzono do Rock and Roll Hall of Fame.

Poprzedni album Blondie to „Ghosts of Download” z maja 2014 roku.