Blondie z pomocą Blood Orange

22 marca 2017
ok. 2 minut czytania

Dev Hynes, ukrywający się pod pseudonimem Blood Orange, jest autorem utworu „Long Time”. Rytmicznego, gitarowo-tanecznego kawałka można posłuchać na YouTube.

„Long Time” zapowiada album „Pollinator”, który ukaże się 5 maja. W realizacji materiału rockową grupę wspierali również Dave Sitek z TV On The Radio (współtwórca „Fun”), Charli XCX, Sia i Johnny Marr z The Smiths. Ponadto w numerze „Doom or Destiny” śpiewają Joan Jett i Laurie Anderson. Producentem jest John Congleton (St Vincent, David Byrne i John Grant). Dzieło powstawało w nowojorskich studiach The Magic Shop, gdzie swój ostatni krążek „Blackstar” nagrywał David Bowie.

Początki Blondie sięgają lat 70. Zespół uważany był za pionierów nowej fali i punku. Z czasem w muzyce formacji zaczęły pojawiać się elementy disco, popu czy reggae. Wśród największych przebojów mają „Call Me”, „Rapture”, „Heart of Glass” i „Maria”. W 2016 grupę wprowadzono do Rock and Roll Hall of Fame.

Poprzedni krążek Blondie to „Ghosts of Download” z maja 2014 roku.

Dev Hynes znany jest z projektów Blood Orange, Lightspeed Champion czy Test Icicles. Ponadto ma na koncie współpracę z Solange, Nelly Furtado czy Carly Rae Jepsen.

Jego ostatni album jako Blood Orange, „Freetown Sound”, ukazał się w lipcu 2016 roku nakładem Domino Records. Tytuł został zaczerpnięty od stolicy Sierra Leone, skąd pochodzi ojciec muzyka. Gościnnie na krążku pojawili się Debbie Harry, Nelly Furtado, Empress Of, wnuczka Boba Marleya, Zuri Marley, Starchild, Bea1991, Ian Isiah, Ta-Nehisi C, Kelsey Lu i Ava Rain.