Blue Foundation na dwóch koncertach w Polsce

30 lipca 2014
ok. 2 minut czytania

Najpierw fascynował ich shoegaze i krautrock, później zainteresowali się elektroniką i muzyką klubową. A potem pomieszali inspiracje, dzięki czemu powstała muzyka bogata w rozmaite dźwięki, wymykająca się klasyfikacjom. I idealnie pasująca do jesiennego klimatu.

Zespół powstał w 2000 roku. Dziś duet tworzą: człowiek wielu talentów, założyciel Tobias Wilner (śpiew, gitara basowa, gitara, syntezatory, programowanie, instrument perkusyjne, produkcja) oraz Bo Rande (trąbka, klawisze, syntezatory, instrumenty perkusyjne, produkcja).

Dobrali się na zasadzie przeciwieństw. Tobias przez lata nie miał łatwego życia. Musiał tułać się po Europie po tym, jak został zmuszony do opuszczenia domu w wieku 17 lat i ciężko pracować, by zapewnić sobie byt. Komponował muzykę do performance’ów, niezależnych filmów, zarabiał jako didżej. Ważną rolę w jego życiu, co zawsze podkreśla, odgrywa skateboarding. Bo z kolei uczył się pilnie muzyki, co sprawiło, że jest niezwykle wszechstronny i otwarty. Potrafi grać na różnych instrumentach. Świetnie czuje muzykę klezmerską i jest też członkiem cenionego w Danii zespołu ją wykonującego. Z wymieszania doświadczeń, wiedzy i wrażliwości powstała przepiękna, starannie zaaranżowana, pełna smaczków, eteryczna i przestrzenna całość, która znalazła miejsce na paru soundtrackach, choćby do sagi „Zmierzch” (numer „Eyes On Fire”) czy filmu Michaela Manna „Miami Vice” („Sweep”).

Blue Foundation wciąż promują album „In My Mind I Am Free”, ale pracują nad piosenkami na kolejną płytę.

Ceny biletów: 80 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu

Bilety kolekcjonerskie można już zamawiać na Knockoutprod.net

Bilety na krakowski koncert dostępne w: Ticketpro, Muno.pl, Biletomat.pl
Bilety na warszawski koncert dostępne w: Ticketpro, Eventim, eBilet, biletin, Muno.pl, Biletomat.pl.