Bob Dylan oko w oko ze szpiegami

24 sierpnia 2012
ok. 1 minuta czytania

Akcja produkcji toczy się w wielu krajach, a tło stanowią wydarzenia znane z pierwszych stron gazet. Głównymi bohaterami są Michael Stonebridge (Philip Winchester), jeden z najlepszych brytyjskich agentów tajnej jednostki Sekcja 20 oraz Damien Scott (Sullivan Stapleton), żołnierz elitarnej jednostki U.S. Delta Force, która brała udział w amerykańskiej inwazji w Iraku. W poprzednim sezonie amerykański agent podjął współpracę z Sekcją 20, aby wytropić i pojmać międzynarodowego terrorystę.

„Kontra: Zemsta” przedstawia dalsze losy Stonebridge’a i Scotta, obok których pojawia się nowa postać – Rachel Dalton (Rhona Mitra). Agenci wyruszają do Afryki w poszukiwaniu niebezpiecznych przestępców oraz cennej przesyłki zawierającej zapalniki jądrowe. Jest ona obiektem pożądania członków organizacji terrorystycznej, szefostwa CIA i samozwańczego przywódcy armii najemników.

W serialu grają również Rhashan Stone, Michelle Lukes, Alexandra Moen, Shane Taylor, Vincent Regan oraz Natalie Becker, a także Charles Dance.

Produkcji towarzyszy premiera dwóch nowych utworów Boba Dylana: „Early Roman Kings” i „Scarlet Town” z albumu „Tempest”, który pojawi się 11 września na rynku. Album wydany jest z okazji 50-lecia pracy twórczej artysty.

Serial składa się z 10 odcinków. Dwa z nich można już oglądać w serwisach HBO GO i HBO OD. Kolejne odcinki będą pojawiały się po dwa w każdym tygodniu. Aktualnie w HBO GO można również oglądać poprzedni sezon serialu „Kontra: Operacja Świt”.