Bob Dylan wyprzedany

27 marca 2008
ok. 1 minuta czytania

Informacja o koncercie legendarnego barda pojawiła się w ubiegłym tygodniu. Zainteresowanie było tak duże, że wejściówki w cenie 260 złotych rozeszły się na pniu.

Dylan uważany jest za jednego z najważniejszych amerykańskich twórców. Ceniony jest nie tylko za muzykę, lecz także poezję.

Zadebiutował w 1962 roku imiennym albumem, na którym znalazły się bluesowe i folkowe standardy. Sławę zyskał wraz z drugą, wydaną rok później płytą „The Freewheelin' Bob Dylan”. W 1965 roku piosenka „Like a Rolling Stone” dotarła na 2. miejsce listy przebojów w USA. Jest to jedna z niezliczonych kompozycji Dylana, po które chętnie sięgali inni twórcy. Najpopularniejsze covery to „Knockin' on Heaven’s Door” w wykonaniu Guns N' Roses, „All Along the Watchtower” spopularyzowane przez Jimiego Hendriksa czy wspomniane
„Like a Rolling Stone”, które na warsztat wzięli muzycy The Rolling Stones. Najważniejsze pozycji w dyskografii barda to „Blonde on Blonde” (1966), „Blood on the Tracks” (1975) czy „Desire” (1976). Ostatni album muzyka, „Modern Times”, ukazał się w sierpniu 2006 roku.

Organizator imprezy, Live Nation, zdradził, że niewielka pula biletów może jeszcze pojawić się w sprzedaży.