Boba Jazz Band na ulicach i placach Krakowa

30 lipca 2015
ok. 2 minut czytania

Pianista Jan Boba odnosi sukcesy artystyczne od lat 60. ubiegłego wieku, był między innymi wieloletnim liderem Jazz Band Ball Orchestra. Wraz z całym krakowskim środowiskiem jazzu nowoorleańskiego i dixielandowego współtworzył legendę Krakowa – nieoficjalnej europejskiej stolicy jazzu tradycyjnego. Z tych doświadczeń w 1990 roku zrodził się Boba Jazz Band, który przez ćwierćwiecze utrzymuje wysoką artystyczną formę i uważany jest dziś za jeden z najlepszych polskich i europejskich zespołów specjalizujących się w tradycyjnym jazzie – swobodnie operując w stylistyce bluesa i swingu, czerpiąc inspiracje z muzyki filmowej czy przedwojennego kabaretu, potrafiąc porwać także do tańca ognistym boogie-woogie lub rytmami rodem z Ameryki Południowej.

Łączący pokolenia na scenie i wśród publiczności, Boba Jazz Band zrealizował wiele programów telewizyjnych, nagrał 9 albumów CD oraz oprawę muzyczną do baśni o Królewnie Śnieżce dla Polskiego Radia. Dla zespołu najważniejszy jest jednak kontakt z rozbawioną publicznością i wspólne z nią muzyczne wędrówki w inny klimat i świat.

– Tego nie zastąpi żadne studio na świecie – mówią muzycy Boba Jazz Band i ruszają w sierpniu na krakowskie place, by publiczność nie musiała ich długo szukać. Zatem nasłuchujmy synkopowanych rytmów i znajdźmy w Krakowie nasz Nowy Orlean

Harmonogram występów Boba Jazz Band:
7 sierpnia, piątek – Café Zakopianka (nieopodal Teatru Słowackiego), godz. 17-20.00
8 sierpnia, sobota – pl. Szczepański (od strony wejścia do Pałacu Sztuki), godz. 17-20.00
9 sierpnia, niedziela – ogródek Księgarni Kurant godz. 16-19.00
21 sierpnia, piątek – plac przy ul. Nadwiślańskiej (przed restauracją CAWA Cafe&Wine), godz. 17-20.00
22 sierpnia, sobota – obok kładki o. Bernatka, godz. 17-20.00
23 sierpnia, niedziela – przed CORT, ul. Powiśle 11, godz. 16-19.00