Body Count mocno i dosadnie o rasizmie

19 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

„Bloodlust”, pierwszy od trzech lat krążek formacji z Los Angeles, ukaże się 31 marca 2017 roku nakładem wytwórni Century Media. Zestaw zapowiada utwór „No Lives Matter”.

Pełna gniewu i rozgoryczenia, niepozbawiona przekleństw piosenka porusza ważną kwestię problemu czarnoskórych obywateli. – Rasizm jest cholernie prawdziwy – śpiewa Ice. – W oczach prawa, czarna skóra oznacza biedę.

– To godne pożałowania, że w ogóle musimy mówić „Black Lives Matter” (życie czarnoskórych ma znaczenie) – słyszymy wywód Ice’a na początku wideo. – Gdy mówicie, że życie czarnoskórych ma znaczenie, a później, że każde życie ma znaczenie, to tak jak ja bym mówił, że życie gejów ma znaczenie, a potem wy, że każde życie ma znaczenie albo, że życie kobiet ma znaczenie, a następnie, że każde życie ma znaczenie. W ten sposób rozmazujecie to, co ja mówię. Rozmazujecie problem.

Czarno-białe wideo, w którym pojawiają się informacje typu „ponad połowa ofiar wszystkich zabójstw jest pochodzenia afro-amerykańskiego”, można obejrzeć tutaj.

Body Count nagrywał z producentem Wille Putneyem (Miss May I, Upon A Burning Body), z którym formacja nagrywała też poprzedni album „Manslaughter”. Gośćmi na albumie są Dave Mustaine z Megadeth, Randy Blythe z Lamb Of God i Max Cavalera (Soulfly, eks-Sepultura). Ice-T z kolegami zinterpretowali dwa klasyki Slayera, „Postmortem” i „Raining Blood”, w formie medleya.

Tracklista płyty „Bloodlust”:

1. Civil War (feat. Dave Mustaine)
2. The Ski Mask Way
3. This Is Why We Ride
4. All Love Is Lost (feat. Max Cavalera)
5. Raining Blood / Postmortem (Slayer medley)
6. God, Please Believe Me
7. Walk With Me… (feat. Randy Blythe)
8. Here I Go Again
9. No Lives Matter
10. Bloodlust
11. Black Hoodie

Poza Ice’em-T Body Count tworzą: Ernie C (gitara), Sean E Sean (sample, wokal), Vincent Price (gitara basowa), Ill Will (perkusja) i Juan Of The Dead (gitara). Metalowa kapela słynie z mocnego brzmienia i przekazu, w tekstach często poruszając trudne społeczno-polityczne tematy.