Body Count politycznie o bluzach z kapturem

26 marca 2017
ok. 2 minut czytania

Po „No Lives Matter” i „The Ski Mask Way”, hiphopowo-metalowa kapela podzieliła się z fanami kawałkiem „Black Hoodie” oraz towarzyszącym mu teledyskiem. Za realizację wideo odpowiada Itchy House. Filmik, jak i piosenka, opowiadają o tym, jak do ludzi w czarnych bluzach z kapturami strzela się bez powodu.

– Takie rzeczy dzieją się codziennie, a nikt z tego powodu nie organizuje marszów ani nawet nie robi z tego newsów – komentuje teledysk Ice-T. – Klip mówi sam za siebie.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

„Bloodlust”, pierwszy od trzech lat krążek formacji z Los Angeles, ukaże się 31 marca 2017 roku nakładem wytwórni Century Media.

Nad brzmieniem czuwał Will Putney (Miss May I, Upon A Burning Body), z którym grupa pracowała też przy poprzednim albumie „Manslaughter”. Wśród gości pojawiają się Dave Mustaine z Megadeth, Randy Blythe z Lamb Of God i Max Cavalera (Soulfly, eks-Sepultura). Ice-T z kolegami zinterpretowali dwa klasyki Slayera, „Postmortem” i „Raining Blood”, w formie medleya.

Tracklista płyty „Bloodlust”:

1. Civil War (feat. Dave Mustaine)
2. The Ski Mask Way
3. This Is Why We Ride
4. All Love Is Lost (feat. Max Cavalera)
5. Raining Blood / Postmortem (Slayer medley)
6. God, Please Believe Me
7. Walk With Me… (feat. Randy Blythe)
8. Here I Go Again
9. No Lives Matter
10. Bloodlust
11. Black Hoodie

Poza Ice’em-T Body Count tworzą: Ernie C (gitara), Sean E Sean (sample, wokal), Vincent Price (gitara basowa), Ill Will (perkusja) i Juan Of The Dead (gitara). Kapela słynie z mocnego brzmienia i przekazu, w tekstach często poruszając trudne społeczno-polityczne tematy.