Bonnie McKee rozbiera się w stanie nieważkości jak Barbarella

21 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

– Jako specjalny prezent, prezentuję zagoniony teledysk do #StarsInYourHeart – napisała 32-latka na Facebooku. – Powstał w 2004 roku, ale dopiero teraz wyciągnęłam go z sejfu.

Wideo do utworu „Stars In Your Heart” zainspirowane zostało obrazem science fiction „Barbarella” z Jane Fondą w roli głównej, a dokładnie sceną striptizu w stanie nieważkości.

– Klip powstał na podstawie jednego z moich ulubionych, kultowych, klasycznych filmów – „Barbarelli” – wyjaśnia artystka na łamach magazynu „Nylon”. – Chciałam by wypadło to autentycznie, dlatego wykorzystaliśmy ręcznie robione elementy scenografii, projekcje i klasyczne kamerowe tricki, by stworzyć wrażenie nieważkości. Nie chciałam korzystać z komputera i zielonego tła.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Bonnie McKee ma na koncie jeden album „Trouble” wydany w 2004 roku. Później skupiła się na pisaniu piosenek dla innych. Amerykanka jest współautorką przebojów Katy Perry – „California Gurls,” „Teenage Dream,” „Last Friday Night (T.G.I.F.),” „Part of Me,” „Wide Awake,” i „Roar”. Napisała też „Dynamite” dla Taio Cruza. W 2013 wypuściła singel „American Girl”.

Obraz „Barbarella” z 1968 roku rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Tytułowa bohaterka to bardzo seksowna i piękna dama, która od prezydenta świata otrzymuje zadnie wyśledzenia tajemniczego i złowrogiego doktora Duran Duran. W roli głównej pojawiła się Jane Fonda. Obraz powstał na podstawie francuskiego komiksu. Za reżyserię odpowiadał Roger Vadim.