Born From Pain i Yellow Spots gwiazdami Hardbowl

7 marca 2012
ok. 2 minut czytania

Born From Pain pochodzi z Holandii i w chwili obecnej jest to absolutny europejski top jeśli chodzi o hardcore w nowojorskim stylu. Grają od 1997 roku, a powstali na gruzach kapeli Feeding The Fire. Szybko zyskali uznanie w całej Europie, grając koncerty u boku gwiazd hardcore z USA jak Biohazard, Merauder czy Cold As Life. Ich pierwsza płyta, „Immortality”, odbiła się szerokim echem w hardcore’owym światku.

Grupa Yellow Spots pochodzi z Węgier i gra muzykę z pogranicza psychobilly i ska. Zespół powstał w 2003 roku w Budapeszcie. Założycielem jest perkusista Schleki – pasjonat swingu, dixie i psychobilly. Do zespołu zatrudnił kontrabasistę Napocska (z zawodu szewc) i jazzowego gitarzystę Marka. Rolę wokalisty objął węgierski aktor Aberralt. Po kilku zawirowaniach w składzie, zespół przekształcił się w 7-osobową supergrupę. W 2005 roku formacja wypuściła pierwsze demo „Gutting Ballads”. Rok później ukazała się EP-ka „5 Pieces Dinner With the Gutting Men”. Ostatni album bandu to „Misshapen Future View Is Now The Poetor”(2008). Ich koncerty nazywane są „rockabilly horror show”.

Udział w imprezie potwierdził również zespół Heights. Niebawem poznamy nowojorską gwiazdę imprezy.

Hardbowl to nazwa jednej ze scen niemieckiego festiwalu With Full Force, na której zadebiutowało wiele obecnie, popularnych zespołów z nurtów niszowych hardcore, punk, rock and roll. To wydarzenie stało się inspiracją do zorganizowania analogicznej imprezy w Polsce. Pierwsza edycja Hardbowl odbyła się w 2009 roku w Łodzi. Od 2010 roku impreza odbywa się we Wrocławiu. Celem imprezy jest przedstawienie nowych brzmień w nurtach punk, hardcore i rock and roll.

Ceny biletów oraz karnetów na tegoroczną edycję Hardbowl podane zostaną wkrótce. Podobnie jak miejsce koncertów.