Bovska na kwarantannie

21 października 2020
ok. 1 minuta czytania

Teledysk został stworzony z inicjatywy Bovskiej oraz Agi Konopki (tancerka, choreografka). Jest to kolejna już odsłona ostatniego albumu artystki zatytułowanego \”Sorrento\”, który miał swoją premierę w kwietniu. Powstanie wideo towarzyszyło specjalnej akcji.

– Konkurs #kwaranSTANY to inicjatywa powstała w czasie najgłębszego lockdownu czyli wiosną 2020 roku – wyjaśnia Bovska. – Dokładnie wtedy, kiedy wychodził album \”Sorrento\”, zorganizowałyśmy z dziewczynami z Movement Direction konkurs dla tancerzy. Miał on na celu mobilizację młodych tancerzy do wspólnego działania i rozszerzenia swojego portfolio. Wśród nagród była sesja zdjęciowa z wybitną fotografką Dominiką Jarczyńską, a także teledysk, który składa się z improwizowanych fragmentów moich i Agi Konopki, oraz nadesłanych przez tancerzy prac.

Klip zmontował Marcin Kopiec, z którym Bovska zrealizowała już niejeden teledysk z tańcem w roli głównej. Wszystkie ujęcia robione były w warunkach całkowicie domowych.

– Celem #kwaranSTANÓW było pokazanie talentów tancerzy, którzy podczas pandemii całkowicie stracili możliwości pracy – komentuje Aga Konopka. – Nagrody, które zaproponowaliśmy, czyli m.in. konsultacje dramaturgiczne, sesja zdjęciowa czy stworzenie portfolio mają potencjalnie zwiększyć szanse tych zdolnych ludzi, na znalezienie pracy w zawodzie. Zależy nam na promowaniu talentów. Dlatego też do konkursu zaprosiłyśmy Bovską, której działania sceniczne charakteryzuje otwartość na prace z tancerzami i eksperymentowanie ze środkami wyrazu.