Bovska w trasie z Izą Lach

5 maja 2017
ok. 2 minut czytania

Trasa odbędzie się pod hasłem Spragnieni Lata. Na otwarte plenerowe koncerty muzycy zapraszają do sześciu polskich miast. Pierwszy z występów odbędzie się 24 czerwca we Wrocławiu. Tournée młodych wykonawców zamknie impreza w Lublinie, na której – 16 września – pojawi się gość specjalny.

Oto harmonogram:
24 czerwca – Wrocław – Iza Lach, Dwa Sławy + gość specjalny
08 lipca – Łódź – Bovska, Iza Lach + gość specjalny
22 lipca – Kraków – Bovska, Iza Lach, Dwa Sławy
19 sierpnia – Katowice – Bovska, Iza Lach, Dwa Sławy
26 sierpnia – Warszawa – Bovska, Iza Lach, Dwa Sławy
16 września – Lublin – Bovska, Iza Lach, Dwa Sławy + gość specjalny

Debiutancki album Bovskiej, „Kaktus”, miał premierę 11 marca 2016 roku. Pierwszy nakład płyty został wyprzedany w 2 dni. Piosenki artystki znane są widzom serialu „Druga szansa” z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej. Wiosną 2017 roku ukazał się jej drugi longplay, „Pysk”.

Iza Lach zadebiutowała w 2008 i została wkrótce okrzyknięta „księżniczką polskiego popu” przez krytyków. Cztery lata później została ulubienicą Snoop Dogga. Jej muzyka to żywiołowe połączenie surowych brzmień hiphopowych, szczerości soulu i chwytliwości popu. Specjalnością Izy są wpadające w ucho melodie, oryginalna harmonia i unikatowy głos. Jej ostatni album, „Painkiller”, pochodzi z 2014 roku.

Dwa Sławy to łódzki duet, w skład którego wchodzą Rado Radosny oraz Astek. Związani na co dzień z macierzystymi formacjami – Uśpione Miasto i Ustinstrumentalix – postanowili w 2006 roku oficjalnie połączyć siły, aby tworzyć coś, co choćby w niewielkim stopniu może sprawić, że dzień będzie lepszy. W 2015 roku premierę miał ostatni krążek formacji „Ludzie Sztosy”.