Boy George ma niepublikowany duet z George’em Michaelem

26 października 2017
ok. 2 minut czytania

Znany z Culture Club wokalista nagrał z George’em studyjną wersję swojego przeboju „Freedom” (nie mylić z „Freedom! ’90” George’a Michaela), którą panowie wykonali razem podczas charytatywnej imprezy World Aids Day w 1987 roku. Niestety, Michael nie był zadowolony z sesji.

– Zaśpiewaliśmy to razem w studiu, ale nie podobał mu się, wiec nigdy się nie ukazało – wspomina Boy George. – Zawsze to u niego podziwiałem. Dążył do perfekcji. Wyobrażałem sobie, że w studiu jest niczym chemik w białym kitlu, pracujący w laboratorium – wokale, produkcja, harmonie były idealnie dopracowane. Może ta piosenka gdzieś leży w archiwach. Chyba, że ją wykasował.

Niedawno do sieci trafił inny niepublikowany wcześniej numer George’a Michaela – „Fantasy”, będący efektem współpracy George’a i Nile’a Rodgersa.

1 listopada na antenie Canal+ wyemitowany zostanie dokument „George Michael: Freedom”. Dzieło skupia się na kluczowych momentach w karierze wokalisty, a przede wszystkim na okresie wydania albumu „Listen Without Prejudice Vol. 1”. Na potrzeby filmu przeprowadzono wywiady z modelkami, które wystąpiły w nakręconym przez Davida Finchera teledysku „Freedom! 90”, czyli Naomi Campbell, Christy Turlington, Cindy Crawford, Tatjaną Patitz i Lindą Evangelistą. Ponadto usłyszymy wypowiedzi takich gwiazd, jak Stevie Wonder, Elton John, Ricky Gervais, Nile Rogers, Mark Ronson, Tracey Emin, Liam Gallagher, Mary J. Blige, Jean Paul Gaultier, James Corden i Tony Bennett.

George Michael zmarł 25 grudnia 2016 roku. Miał 53 lata.

Anglik naprawdę nazywał się Georgios Kyriacos Panayiotou. Zasłynął występując w duecie Wham!, który współtworzył z Andrew Ridgeleyem. Wśród hitów formacji były „Wake Me Up Before You Go-Go”, „Everything She Wants” czy „Careless Whisper”.