Bracia Kiszka podbijają świat. Poznaj objawienie amerykańskiej sceny rockowej: Greta Van Fleet

2 listopada 2017
ok. 1 minuta czytania

Rockowa petarda szturmuje amerykańskie rockowe listy radiowe i wszystko na to wskazuje, że w najbliższym czasie tych czterech młodych chłopaków podbije świat.

Utwór \”Highway Tune\” dotarł do szczytu wielu amerykańskich, rockowych list radiowych, a koncerty sprzedają się w oka mgnieniu.

Greta Van Fleet to czteroosobowa grupa rockowa, której muzyczne aspiracje wykraczają znacznie poza amerykańską prowincję, z której pochodzą. Prezentują zaskakującą mieszankę stylistyczną – odważnie łączą rock and roll z metalowymi, popowymi, bluesowymi i grunge\’owymi smaczkami, zręcznie lawirując między ponadczasowością a nowatorskim brzmieniem.

17 listopada w Polsce ukaże się podwójny album \”EP\”, zawierający 8 utworów. Oto ich tytuły:

1. Highway Tune
2. Safari Song
3. Flower Power
4. Black Smoke Rising
5. Edge of Darkness
6. A Change is Gonna Come
7. Talk on the Street
8. Meet on the Ledge

Kapelę tworzą bliźniacy Josh Kiszka (wokal) i Jake Kiszka (gitary), młodszy brat Sam Kiszka (bas) oraz najlepszy przyjaciel Danny Wagner (perkusja).

Dorastali w Frankenmuth wśród winyli i wpływów rozmaitych artystów, od Hendriksa do Crosby, Stills, Nash & Young, od Czajkowskiego do The Who, od \”Władcy pierścieni\” do \”Apokalipsy\” i od Roberta Frosta do Ernesta Hemingwaya.