Brakuje miłości Iggy’emu Popowi

1 października 2019
ok. 1 minuta czytania

W kameralnym klipie poza Iggy Popem występuje także wokalistka bandu Las Nubes, Ale Campos. Za reżyserię teledysku odpowiada Simon Taylor.

„Loves Missing” promuje album „Free”, który trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 6 września 2019 roku.

– To płyta, na której inni artyści mówią w moim imieniu, ale ja użyczam swojego głosu – mówi Iggy Pop. – Pod koniec tras promujących „Post Pop Depression” doszedłem do wniosku, że muszę pozbyć się problemu chronicznej niepewności, który od dawna torpedował moje życie oraz karierę. Czułem się również wyzuty z energii. Miałem moment, w którym pragnąłem po prostu włożyć ciemne okulary, odwrócić się i odejść. Chciałem być wolny. Wiem, że to tylko iluzja, a wolność to jedynie poczucie. Jednak całe swoje życie spędziłem w przekonaniu, że to uczucie jest wszystkim, do czego warto dążyć – niekoniecznie szczęście czy miłość, ale właśnie wolność. Dlatego album „Free” po prostu mi się przydarzył, a ja na to pozwoliłem.

„Free” to następca wydanego w 2016 „Post Pop Depression”. Nowy album brzmieniowo nie ma jednak nic wspólnego z poprzednikiem – jak również z pozostałymi albumami Iggy’ego Popa.