Brazylijski Stormental w Polsce

16 września 2008
ok. 1 minuta czytania

30 września kapela zagra w Białymstoku, dzień później warszawskim klubie Progresja a następnie 2 października w Tower Pub w Krakowie i na koniec, 3 września w Wehikule Czasu w Wadowicach. Występy odbędą się w ramach europejskiej trasy, podczas której band promuje DVD „Mental Live Storm”.

Grupa powstała w styczniu 2006 w składzie: Alexei Leao – wokal, Andrei Leao – bas, Hique d’Avila – gitara i Marcos Feminella – perkusja. Ich brzmienie to czysta heavymetalowa energia, odziana w dźwiękowe bogactwo rocka progresywnego i zagrana z powermetalowym speedem. Raw-prog metal – tak twórczość Stormental klasyfikowana jest nie tylko przez rodzimych krytyków muzycznych, ale również w innych częściach świata.

Swój sceniczny chrzest bojowy na Starym Kontynencie Brazylijczycy przeszli przed dwoma laty u boku Gamma Ray, Primal Fear czy Marduk. Warszawski klub Progresja był wówczas jednym z przystanków tej trasy. Braciom Leao tak się spodobało w Polsce, że podczas swej nadchodzącej wizyty w Europie postanowili nie omijać naszego kraju.

Z próbkami dokonań muzyków z Santa Catariny można zapoznać się na profilu MySpace.

W stolicy w roli supportu pojawią się polskie kapele Dragonscale i Grimlord. Bilety do Progresji kosztują 25 złotych w przedsprzedaży oraz 35 złotych w dniu imprezy.

Kwartet zadebiutował w 2006 roku imiennym albumem.