Brian Eno zainspirował The Killers

18 września 2017
ok. 2 minut czytania

Piosenkę zainspirował jednak nie tylko sen o Brianie Eno. Muzyk w utworze odnosi się także do traumy jego żony z dzieciństwa i zespołu stresu pourazowego, na który cierpi Tana. – U kobiet, które miały problemy, gdy były młode, najczęściej objawia się to gdy są 30-latkami – opowiada frontman rockowej grupy. – Przez ostatnie lata to była duża część naszego życia – przyznał. – Niektóre kwestie, które poruszam na tej płycie są właśnie z tym związane. „Some Kind of Love” jest jedną z tych piosenek.

Muzyk dodał, że kompozycyjnie „Some Kind of Love” mocno wzoruje się na „An Ending (Ascent)” Briana Eno z 1983 roku. – Jedyny powracający sen jak mam to ten, w którym stoję przy ulicy, a po drugiej stronie stoi Brian Eno – opowiada. Nowego kawałka The Killers można posłuchać tutaj.

Wcześniej poznaliśmy pochodzące z zapowiadanej płyty utwory „The Man”, „Run For Cover” i tytułowy „Wonderful Wonderful”. Wszystkie trafią na longplay „Wonderful Wonderful”, który ukaże się 22 września. Materiał powstawał w Las Vegas, San Diego, Los Angeles i Joshua Tree z producentem Jacknife’em Lee (U2, R.E.M., Editors). Nad brzmieniem czuwał też Stuart Price (Madonna, The Killers).

Oto tracklista wydawnictwa:
1. Wonderful Wonderful
2. The Man
3. Rut
4. Life to Come
5. Run for Cover
6. Tyson vs. Douglas
7. Some Kind of Love
8. Out of My Mind
9. The Calling
10. Have All the Songs Been Written

The Killers to jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów. Na całym świecie sprzedali 22 miliony płyt. Wśród przebojów Amerykanów znajdują się „Mr. Brightside”, „When You Were Young”, „Human” czy „Somebody Told Me”.

Dyskografię formacji zamyka album „Battle Born” z 2012 roku. W listopadzie 2013 roku do sklepów trafiła składanka „Direct Hits”.