Brockhampton i Dua Lipa w remiksie „Sugar”

6 marca 2020
ok. 2 minut czytania

Jedna z najważniejszych i najbardziej aktywnych grup hiphopowych ostatnich lat, a jednocześnie ulubionych boysband Ameryki, zdobywający coraz większą popularność na całym świecie – Brockhampton – zaprezentowała dzisiaj nowy remix przeboju „Sugar” z ostatniego albumu „Ginger”. W nowej wersji utworu usłyszeć można Duę Lipę, a także gwiazdę R&B lat dziewięćdziesiątych, Jona B oraz Ryana Beatty.

„Ginger” to kolejny rozdział w coraz szybciej rozwijającej się karierze zespołu. Album dotarł do trzeciego miejsca listy najpopularniejszych płyt w USA. W ramach jej promocji, Brockhampton zagrali największą dotychczas trasę koncertową, wyprzedając między innymi świetnie przyjęte koncerty w Nowym Jorku, a także występując na festiwalu Tylera, The Creatora – Camp Flog Gnaw Carnival.

Remix utworu „Sugar” ukazuje się tuż przed rozpoczęciem trasy zespołu po Ameryce Południowej. Po powrocie do Stanów i koncercie na Coachelli, Brockhampton już w maju wyruszą do Europy. Zespół wystąpi w Polsce 6 czerwca na Orange Warsaw Festival.

Brockhampton to wyjątkowa grupa – tworzą ja zarówno raperzy, wokaliści, jak i producenci oraz artyści graficzni – łącznie kilkanaście osób. Choć składa się wyłącznie z mężczyzn, nie można odmówić jej różnorodności. Wśród jej członków są zarówno osoby o niemal wszystkich kolorach skóry, a także hetero i homoseksualiści. Ta mieszanka niejednokrotnie bywa również inspiracją do kawałków Brockhampton. Wydana w 2018 roku płyta „Iridescence” zadebiutowała na pierwszym miejscu zestawienia Billboard 200, a wydany w sierpniu „Ginger” zajął w USA trzecie miejsce.