Brodka, Kaliber 44, Dawid Podsiadło na Goodfeście

13 lutego 2014
ok. 2 minut czytania

Brodka to wokalistka, która z popowej gwiazdy wylansowanej przez telewizyjny talent-show, zmieniła się w świadomą i poszukującą artystkę. Jest laureatką Fryderyków czy MTV Europe Music Awards. Jej ostatni longplay to „Granda” z 2010 roku.

Kaliber 44 to klasyka polskiego hip-hopu, a ich pierwszy album „Księga tajemnicza. Prolog” uznawany jest za jeden z najlepszych w historii polskiej muzyki. W ubiegłym roku formacja wznowiła działalność i właśnie pracuje nad nową płytą.

Podobnie jak Brodka, Dawid Podsiadło zyskał rozgłos za sprawą telewizyjnego konkursu. Popularność szybko przekuł w sukces artystyczny i już trzy dni po premierze wyprzedał się pierwszy nakład jego debiutu „Comfort and Happiness” (z maja 2013 roku).

Kamp! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskiej scenie elektronicznej. Premiera ich debiutanckiego, imiennego dzieła (listopad 2012) była wydarzeniem szeroko komentowanym w mediach muzycznych. Artyści występowali już na największych scenach w Polsce, a także zagranicą – m.in. na festiwalu SXSW (USA), The Great Escape i Liverpool Sound City (UK).

Bokkę tworzy wokalistka i dwóch muzyków, których personalia owiane są tajemnicą. Formacja wywołała niemałe zamieszaniem już pierwszym singlem „Town of Strangers”, a następnie płytą „Bokka”, która znalazła się na wysokich miejscach w podsumowaniach 2013 roku.

Fismoll jest wokalistą i songwriterem. Jedną z jego fanek jest Kasia Nosowska, z którą miał okazję koncertować. Latem ubiegłego roku wydał znakomicie przyjęty album „At Glade”.

Pod pseudonimem Stara Rzeka ukrywa się Kuba Ziołek. Artysta otrzymał nominację do Paszportu „Polityki” za płytę „Cień chmury nad ukrytym polem” (2013). Album, łączący elementy rockowej awangardy, folku i psychodelii, wywołał poruszenie na alternatywnej scenie i mediach (jeden z 12 najlepszych albumów 2013 roku według „The Quietus”).

Poznański duet Rebeka tworzą Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny. Debiutancki longplay „Hellada” wydali wiosną tego roku, szybko zyskując rozgłos i popularność na rodzimej scenie.

– Tegoroczny skład Goodfestu zadowoli wszystkich fanów muzyki, którzy chcą poznawać nowe obszary muzyczne, ale i być na bieżąco z obecnymi trendami na świecie – komentuje Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny imprezy. – Artyści, którzy wystąpią podczas Goodfestu spełniają to zadanie w pełni, co więcej, ich twórczość została już uznana nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Wszyscy należą do pierwszej ligi polskiej sceny muzycznej, co udowodnią w ostatnią sobotę sierpnia w Dębicy.

Wszystkie koncerty festiwalu będą miały niezwykłą oprawę wizualną. Przestrzeń multimedialną zaaranżują znakomici artyści z Temporary Space Design, którzy zrealizowali projekty dla tak uznanych wydarzeń, jak m.in. Sacrum Profanum, Europejskiego Kongresu Kultury, Barbican Centre w Londynie, czy Lincoln Centre w Nowym Jorku. Ich oryginalne projekty audiowizualne można było podziwiać również podczas koncertów gwiazd, m.in. Jamiroquai czy Wyclef Jeana.

W tym roku Goodfest rozpocznie się o godzinie 18.00, a zakończy po północy.