Brodka nakręciła Krzysztofa Zalewskiego w stylu Davida Lyncha

30 lipca 2020
ok. 2 minut czytania

– Piosenka jest próbą odpowiedzi na pytanie – o czym bym myślał, wiedząc, że zostało mi pięć minut życia – mówi o piosence Zalewski. – Jak poradzić sobie ze świadomością nieuchronności śmierci. Stąd \”Annuszka\”. W \”Mistrzu i Małgorzacie\”, jednej z moich ulubionych powieści, Woland mówi Berliozowi, że biegu zdarzeń nie da się odwrócić, że i tak zginie pod kołami tramwaju, bo Annuszka już kupiła olej. \”Nie dość, że kupiła, ale już go nawet rozlała\”. Tekst jest też o tym, że mamy skłonność do upiększania wspomnień. Takie połączenie \”In My Time Of Dying\” Led Zeppelin i \”Filandii\” Świetlików.

To drugi po \”Tylko nocą\” singiel zapowiadający nowy materiał wokalisty. Teledysk do \”Anuszki\” wyreżyserowali Monika Brodka i Przemek Dzienis. Wideo, w którym pojawiają się klimaty rodem z Davida Lyncha można obejrzeć poniżej.

– Klip do \”Annuszki\” to osobista tęsknota za kinem lat 90. – opowiada Brodka. – Kiedy Krzysiek wysłał mi kawałek z pytaniem, czy nie wyreżyseruje dla niego klipu, pomysł pojawił się od razu i był praktycznie zamknięty. Romans i kino akcji w jednym, z nutką abstrakcji i surrealizmu, rodem z filmów Lyncha. Na planie spotkała się wspaniała ekipa zdolnych ludzi. Bez nich ten wideoklip nie byłby taki sam. Dziękuję wszystkim za fantastyczną przygodę i Krzyśkowi za zaufanie.

– Jeśli chodzi o klip, to od dawna chciałem, żeby Brodka wyreżyserowała teledysk do mojej piosenki – dodaje Krzysztof Zalewski. – Rozmawialiśmy o tym wcześniej parokrotnie, ale dopiero teraz się udało, z czego ogromnie się cieszę. Bardzo podobały mi klipy jej autorstwa do \”Up In The Hill\” i \”Santa Muerte\”. Monika ma wielkie wyczucie wizualne, wie czego chce i potrafi to skutecznie przekazać ekipie. Duet reżyserski Brodka/Dzienis wsparła jeszcze światowej klasy operatorka – Magdalena Górka, a więc spotkał się tu prawdziwy dream team. Maggie (w tej roli Agnieszka Żulewska) i Johnny zamieszkali w tym stworzonym przez nich, pięknym filmowym, Lynchowskim świecie.

Piosenki \”Anuszka\” i \”Tylko nocą\” zapowiadają nadchodzący album Krzysztofa Zalewskiego, który ukaże się 18 września. Niebawem fani mogą spodziewać się uruchomienia pre-orderu nowego wydawnictwa artysty.