Bruce Springsteen zostaje na Broadwayu

21 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Seria wyjątkowych koncertów pod wszystko mówiącym tytułem „Springsteen on Broadway” rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Artyście tak bardzo spodobała się taka forma kontaktu z publicznością, że postanowił przedłużyć swoja obecność na deskach teatru. Aż do 15 grudnia Bruce Springsteen da kolejnych 81 koncertów.

– Chciałem zrobić koncerty, które byłyby jak najbardziej osobiste i kameralne jak to możliwe – wyjaśniał Boss. – Wybrałem Broadway z uwagi na piękne, stare sale teatralne, które wydawały się idealnym miejscem na ten projekt. Może z dwoma wyjątkami, Walter Kerr Theatre, w którym mieści się 960 osób na widowni, to najmniejsza sala, w jakiej występowałem w ciągu 40 ostatnich lat. Te koncerty to tylko ja – gitara, fortepian, słowa i muzyka. Część show będzie mówiona, część śpiewana. To nie ma być wieczór rozrywki, lecz coś bardziej wartościowego.

Bruce Springsteen to wielokrotny zdobywca Grammy. Na całym świecie sprzedał ponad 120 milionów płyt. Jego największe dzieła to „Born to Run” (1975) i „Born in the U.S.A.” (1984).

Ostatni longplay rockmana z New Jersey, „High Hopes”, ukazał się w styczniu 2014 roku. Wydawnictwo dotarło na 1. miejsce w kilkunastu krajach. Rok później pojawił się box „The Ties That Bind: The River Collection”.