Bryan Adams na scenie z Bruce’em Springsteenem

2 października 2017
ok. 2 minut czytania

Boss był gwiazdą ceremonii ZAMKNIĘCIA sportowej, paraolimpijskiej imprezy Invictus Games w Toronto. W pewnym momencie na scenie dołączył do niego Bryan Adams. Amerykanin i Kanadyjczyk wykonali razem hit tego drugiego, „Cuts Like a Knife” oraz „Badlands” Springsteena. Amatorski zapis występu rockmanów można znaleźć pod tym adresem oraz tutaj. Ponadto na Instagramie Adams zamieścił wspólne zdjęcie z kolegą.

Sprtingsteen grał już „Cuts Like a Knife” – podczas koncertu w 2010 roku.

Bruce Springsteen to wielokrotny zdobywca Grammy. Na całym świecie sprzedał ponad 120 milionów płyt. Jego największe dzieła to „Born to Run” (1975) i „Born in the U.S.A.” (1984). Ostatni longplay rockmana z New Jersey, „High Hopes”, ukazał się w styczniu 2014 roku. Wydawnictwo dotarło na 1. miejsce w kilkunastu krajach. Rok później pojawił się box „The Ties That Bind: The River Collection”.

Bryan Adams w październiku 2015 roku wydał swój trzynasty album studyjny „Get Up!”. W trakcie ponad 30-letniej kariery Sprzedał przeszło 65 milionów płyt, jeździł w trasy koncertowe po sześciu kontynentach oraz zdobywał pierwsze miejsca w ponad 40 krajach na świecie. Został odznaczony Orderem Kanady, wprowadzony do Canadian Music Hall of Fame oraz posiada gwiazdę na Canadian Walk of Fame. Adams był również kilkukrotnie nominowany – i nagrodzony – do Oscara, Złotych Globów oraz Grammy. Posiada także gwiazdę na Hollywood Walk of Fame i został wprowadzony do Wembley’s Square of Fame. Na swoim koncie ma liczne hity, takie jak „(Everything I do) I Do It For You”, „Heaven”, „Summer of 69”, „Have You Ever Really Loved a Woman?” czy „Please Forgive Me”.