Bryan Singer nakręci biografię Queen

15 lipca 2017
ok. 1 minuta czytania

Dzieło nosi tytuł „Bohemian Rhapsody”. Za kamerą obrazu stanie specjalista od X-Menów, Bryan Singer („Podejrzani”). Rami Malek („Mr. Robot”) zagra Freddiego Mercury’ego. – Rami ma świetną prezencję i jest bardzo zaangażowany w projekt – mówią muzycy Queen. – Już stał się Freddiem, co jest wspaniałe.

Gitarzysta Brian May i perkusista Queen, Roger Taylor, pracują jako producenci muzyczni. Na razie nie ujawniono, kto sportretuje pozostałych członków kwartetu.

Wiadomo, że twórcy będą chcieli na potrzeby produkcji odtworzyć pamiętny występ Queen na Live Aid. Preprodukcja rozpocznie się w przyszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii. Zasadnicze zdjęcia zaplanowano na połowę września w Londynie.

Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity, jak „Bohemian Rhapsody”, „We Are The Champions”, „Under Pressure”, „Radio Ga Ga”, „A Kind Of Magic”, „I Want It All” czy „Innuendo”.

Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.

Ostatni film Bryana Singera to „X-Men: Apocalypse”.