Bryson Tiller i SZA w Polsce

10 lipca 2017
ok. 2 minut czytania

Po głośnej premierze długo wyczekiwanego albumu \”True to Self\”, Bryson Tiller ogłosił dziś europejską trasę \”Set It Off\”, w ramach której po raz pierwszy pojawi się także w Polsce. W ramach tournée, które rozpocznie koncert w Marsylii we Francji, muzyk odwiedzi 23 miasta w 13 krajach. Zaplanowane występy będą częścią drugiej headlinerowej trasy artysty.

Album Brysona Tillera \”True to Self\” stał się debiutem nr 1 w Stanach Zjednoczonych i zajął szczytowe pozycje na kilku listach: TOP R&B/Hip Hop Album, R&B Albums, Digital Albums. Krążek, który promuje singel \”Somethin Tells Me\” (do sprawdzenia tutaj) zanotował ponad 400 milionów odtworzeń na całym świecie. Debiutancki album rapera – \”T R A P S O U L\” również osiągnął znaczące nagrody, wliczając w to certyfikat RIAA Platinum i uzyskując 2,1 miliarda odtworzeń w USA. Z kolei promujące go utwory \”Don\’t\” i \”Exchange\” uzyskały status potrójnej platyny natomiast \”Sorry Not Sorry\” platyny , \”Rambo\” i \”Overtime\” złoto (przez RIAA).

Bryson Tiller zdobył również wiele wyróżnień, m.in.: został nominowany do nagrody Grammy, otrzymał dwie prestiżowe nagrody BET. Odebrał je w kategorii najlepszego nowego muzyka oraz dla najlepszego artysty w stylistyce R&B/POP. Tiller wyprzedał 47 koncertów na swojej trasie \”T R A P S O U L\” zarówno w USA, jak i w Europie.

Gościem specjalnym podczas koncertu w Polsce będzie SZA. Raperka weszła na scenę muzyczną w 2012 roku ze swoją pierwszą EP-ką \”See.SZA.Run\”, która zdobyła bardzo pozytywne recenzje krytyków muzycznych. Następnie wypuściła \”S\” w 2013 oraz \”Z\” w 2014 – obie zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem. W 2013 roku SZA podpisała kontrakt z Top Dawg Entertainment będąc pierwszą kobiecą artystką w tej wytwórni. Raperka napisała utwór \”Consideration\” oraz wykonała go na singlu \”Anti\” Rihanny w 2016. Była też autorką tekstu do utworu Nicki Minaj oraz Beyoncé.

W czerwcu SZA wydała debiutancki album \”Ctrl\”, który przyjęty został niezwykle entuzjastycznie zarówno wśród fanów, jak i krytyków muzycznych, osiągając trzecią pozycję na liście Billboard 200, pierwszą – na liście Billboard R&B Albums oraz drugą – na liście R&B Hip Hop Albums Charts według Nielsem Music.

Sprzedaż biletów na to wydarzenie rozpocznie się w piątek, 14 lipca, o godzinie 10.00 poprzez stronę internetową bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl, progresja.com oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Natomiast wszystkie osoby zarejestrowane na stronie bilety.imprezyprestige.com będą mogły skorzystać z przedsprzedaży, która wystartuje już 12 lipca o godzinie 10.00.