BTS podbijają Amerykę. Nowy utwór w sieci

31 sierpnia 2020
ok. 2 minut czytania

Zespół opublikował w sieci utwór \”IONIQ: I\’m On It\”. Numer powstał we współpracy z koreańskim producentem samochodów – Hyundai. IONIQ to nowa gama aut wprowadzona na rynek.

Teledysk do \”IONIQ: I\’m On It\” ukaże się w środę, 2 września. Tymczasem numeru można posłuchać poniżej i pobrać za darmo ze strony Hyundaia.

Tymczasem niespełna dobę po występie na MTV Video Music Awards, ostatni singiel BTS – \”Dynamite\” trafił na 1. miejsce zestawienia Hot 100 Billboardu. Tym samym BTS są pierwszym koreańskim wykonawcą z piosenką na szczycie amerykańskiego zestawienia. To już kolejny rekordowy wynik \”Dynamite\”. Klip zgromadził najwyższą liczbę wyświetleń w ciągu pierwszej doby od premiery. Po 24 godzinach wideo do piosenki obejrzano 101,1 miliona raza.

Radosny, energiczny numer \”Dynamite\” utrzymany jest w tanecznym klimacie i przypomina nieco przeboje One Direction. Piosenkę wraz z klipem, który wyreżyserował Yong Seok Choi (Lumpens), można sprawdzić poniżej.

Utwór zapowiada kolejny album BTS, który trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. – Z powodu Covid-19 i tego wszystkiego, przez co ludzie teraz przechodzą, pomyśleliśmy, że podzielimy się z naszymi fanami pozytywną energią – można przeczytać w oświadczeniu zespołu.

10 września do kin trafi koncertowy film \”Break the Silence: The Movie\”.

W 2019 roku BTS wystąpił 62 razy na całym świecie, gromadząc ponad 2 miliony osób na koncertach. Formacja zaprezentowała się także jako pierwszy koreański zespół w historii ceremonii na rozdaniu Grammy.

.@BTS_twt's "Dynamite" officially debuts at No. 1 on this week's #Hot100.They become the first all-South Korean group to hit No. 1 in the history of the chart.— billboard charts (@billboardcharts) August 31, 2020