BTS z rekordem na YouTube

24 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Najnowszy klip formacji, \”Dynamite\”, zgromadził najwyższa liczbę wyświetleń w ciągu pierwszej doby od premiery. Po 24 godzinach wideo do piosenki obejrzano 101,1 miliona raza.

To wynik znacznie lepszy od poprzedniego rekordzisty, czyli innych k-popowych gwiazd Blackpink i ich teledysku \”How You Like That\”, który po 24 godzinach miał 86,3 miliona wyświetleń.

BTS są pierwszym zespołem, który w ciągu doby przekroczył próg 100 milionów odsłon na YouTube.

Radosny, energiczny numer \”Dynamite\” utrzymany jest w tanecznym klimacie i przypomina nieco przeboje One Direction. Piosenkę wraz z klipem, który wyreżyserował Yong Seok Choi (Lumpens), można sprawdzić poniżej.

Zespół premierowo wykona nagranie na żywo podczas MTV Video Music Awards 30 sierpnia.

Utwór zapowiada kolejny album BTS, który trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. – Z powodu Covid-19 i tego wszystkiego, przez co ludzie teraz przechodzą, pomyśleliśmy, że podzielimy się z naszymi fanami pozytywną energią – można przeczytać w oświadczeniu zespołu.

10 września do kin trafi koncertowy film \”Break the Silence: The Movie\”.

W 2019 roku BTS wystąpił 62 razy na całym świecie, gromadząc ponad 2 miliony osób na koncertach. Formacja zaprezentowała się także jako pierwszy koreański zespół w historii ceremonii na rozdaniu Grammy. Grupa okupowała szczyt Billboard Social 50 przez 152 tygodnie z rzędu (182 łącznie).