Budzy i Trupia Czaszka, Mama Selita oraz Skubas na Jarocinie

16 kwietnia 2015
ok. 2 minut czytania

Budzy i Trupia Czaszka to projekt, który powstał w 2004 roku z inicjatywy Tomka Budzyńskiego, wokalisty znanego przede wszystkim z zespołów Armia, Siekiera czy 2Tm2,3. Na początku pojawił się pomysł, by stworzyć muzykę do słów barokowego poety i jezuity, ks. Józefa Baki. Tak powstał pierwszy album tego projektu, zatytułowany „Uwagi Józefa Baki”, który był połączeniem ostrej punkowej muzyki z turpistycznymi tekstami. Na kolejną płytę musieliśmy czekać dziewięć kolejnych lat. W październiku 2009 roku ukazał się drugi krążek, zatytułowany „Mor”.

– Każdy z tych projektów, w których uczestniczę dotyczy trochę innej muzyki – mówi Tomek Budzyński, który nie kryje zadowolenia, że z Trupią Czaszką będzie mógł wystąpić na festiwalu. – Trupia Czaszka to projekt muzyki dość ekstremalnej, którą od czasu do czasu chce mi się nagrywać i wykonywać. Jest o wiele ostrzejszym zespołem niż Siekiera, a także przekaz jest zupełnie inny.

– Ja w Jarocinie debiutowałem jako muzyk i dla mnie to miejsce jest bardzo ważne – podkreśla.

Podczas koncertu projektu Budzy i Trupia Czaszka usłyszymy głównie repertuar z płyty „Mor”.

Grupa Mama Selita łączy melodyjne riffy, hipnotyzujący puls i charyzmatyczny wokal w bezkompromisową, rockową muzyką, która nie daje się łatwo zaszufladkować. Na koncie mają dwie płyty: „3,2,1…!” oraz „Materialiści”. Szybko podbili nie tylko serca fanów, ale i krytyków.

Według samych artystów, „Materialiści” to płyta intensywna, rockowa, zadziorna. – To jest dla nas zdecydowany krok naprzód jeśli chodzi o poszukiwanie własnych rozwiązań – opowiadają członkowie zespołu Mama Selita.

Skubas to artysta niepokorny i zadziorny. Jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą o pięknej i niepowtarzalnej barwie głosu. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek. W solowym dorobku ma dwa udane albumy: „Wilczełyko” (2012) oraz „Brzask” (2014). Na koncie ma dwie nominacje do Fryderyków 2013, kilkadziesiąt zagranych koncertów i udział w największych polskich festiwalach.

– Festiwal w Jarocinie to impreza o pewnej tradycji i bardzo się cieszę, że po raz kolejny będę mógł na nim wystąpić – mówi Skubas.

Artysta zdradza, że podczas festiwalowego koncertu pojawi się przede wszystkim materiał z albumu „Brzask”. – Ale będą też utwory z płyty „Wilczełyko”, który bardzo przyjemnie nam się gra na koncertach – dodaje.

Przypomnijmy, że Jarocin Festiwal 2015 odbędzie się w dniach 17-19 lipca. Wcześniej ogłoszeni artyści to: Peter Hook & The Light, Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & TheTransistors i Curly Heads.

Karnety na tegoroczny festiwal do końca kwietnia kosztują 140 zł. Później ich cena wzrośnie do 170 zł. Sprzedaż jest prowadzona za pośrednictwem stron: Prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.