Bullet for My Valentine i Soilwork na Ursynaliach

22 grudnia 2012
ok. 3 minut czytania

Początki Bullet for My Valentine sięgają roku 1998 roku, kiedy trójka znajomych (Matt, Padge, Moose) postanowiła założyć zespół. Początkowo funkcjonowali jako Killed John i wykonywali głównie covery Metalliki i Nirvany. Po kilku przetasowaniach personalnych w końcu ustalił się skład Bullet for My Valentine i w 2004 roku muzycy podpisali kontrakt z Visible Noise. W październiku 2005 roku kapela wydała debiutancki album \”The Poison\” bardzo dobrze przyjęty przez krytykę i coraz liczniejszych fanów. Prawdziwy sukces przyszedł wraz z drugim longplayem \”Scream Aim Fire\”, który miał premierę w styczniu 2008 roku. Krążek zadebiutował na czwartym miejscu na liście Billboard 200. Trzeci studyjny zestaw Walijczyków, \”Fever\”, ukazał się 26 kwietnia 2010 roku. Na przyszły rok planowany jest kolejny krążek – \”Temper Temper\”. Koncert podczas Ursynaliów 2013 będzie ich pierwszym przed polską publicznością.

Soilwork to szwedzka grupa grająca melodyjny death metal. Została utworzona w 1995 roku i początkowo funkcjonowała pod nazwą Inferior Breed. Po wydaniu dema \”In Dreams We Fall Into The Eternal Lake\” nazwę zmieniono na Soilwork, która według muzyków bardziej odpowiadała stylowi prezentowanej przez nich muzyki. Ich wyjątkowy styl typowy dla metalu stanowiły ciężkie metalowe riffy z końca lat 70. i początku 80. Na ich nowych płytach znajdziemy także elementy z amerykańskiego alternatywnego metalu co dodaje melodyczności ich utworom. Najnowsze utwory zawierają więcej śpiewu i są wyraźniejsze, bardziej wpadające w ucho melodie. Premiera najnowszego, ósmego albumu grupy, \”The Panic Broadcast\” odbyła się 2 lipca 2010 roku.

Dead By April powstał w 2007 roku w Göteborgu. Szwedzi proponują metalcore z elementami popu. W maju 2009 roku grupa wydała pierwszy studyjny album zatytułowany po prostu \”Dead by April\”. W wrześniu 2011 ukazał się drugi longplay kapeli – \”Incomparable\”. Ich występ podczas Ursynaliów 2013 będzie pierwszym w Polsce. Formacja właśnie nagrywa trzeci krążek, który zostanie wydany w 2013 roku.
Frontside to polski zespół metalowy powstały w 1993 roku w Sosnowcu. Twórczość Frontside określa się jako metalcore łączony z death metalem. W swej twórczości grupa porusza takie zagadnienia jak wojna, problemy społeczne czy miłość. Przez krótki okres działalności zespołu w tekstach dominowała tematyka biblijna. Zespół wydał siedem albumów w języku polskim oraz trzy w języku angielskim. W 2003 roku grupa Frontside została nagrodzona Fryderykiem za album \”I odpuść nam nasze winy\”.

Anti Tank Nun to nowa polska grupa powstała na początku 2012 roku. Wykonuje szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Zespół powstał z inicjatywy znanego z zespołu Acid Drinkers Titusa oraz 14-letniego wówczas Igora \”Iggy\’ego\” Gwadery. Początkowo Titus i Iggy planowali zrealizować tylko jedno nagranie studyjne oraz teledysk, jednak z czasem projekt rozrósł się, w efekcie czego grupa podjęła decyzję o wydaniu pełnego albumu studyjnego. Skład zespołu uzupełniła dwójka muzyków z grupy Nikt – Adam \”Adi\” Bielczuk oraz Bogumił \”Mr. Bo\” Krakowski. 25 maja 2012 roku ukazał się debiutancki album zespołu, \”Hang\’em High\”, który zajął 46. miejsce na liście OLiS.
Wcześniej udział potwierdzili HIM, Royal Republic i Five Finger Death Punch.

Bilety dostępne są w cenach od 49 do 199 złotych.