Bullet For My Valentine z nową piosenką na Wielkanoc

30 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Kawałek nosi tytuł „Over It” i po raz pierwszy będzie można go usłyszeć w niedzielę, 1 kwietnia, w audycji „Rock Show With Daniel P. Carter” na antenie BBC Radio 1. Krótką zapowiedź nagrania można sprawdzić na Twitterze.

Singel poprzedza szósty album kapeli, który powinien ukazać się jeszcze w tym roku. Pewne jest natomiast, że Bullet For My Valentine 26 czerwca wystąpią w Tauron Arenie Kraków w ramach Impact Festivalu. Przypomnijmy, że headlinerem VI edycji imprezy będzie Ozzy Osbourne.

Nadchodzący album będzie pierwszym z udziałem perkusisty Jasona Bowlda i basisty Jamieego Mathiasa, którzy dołączyli do zespołu pod nagraniu ostatniej dotąd płyty „Venom”.

Początki Bullet for My Valentine sięgają roku 1998 roku. Początkowo funkcjonowali jako Killed John i wykonywali głównie covery Metalliki i Nirvany. W październiku 2005 roku kapela wydała debiutancki album „The Poison” bardzo dobrze przyjęty przez krytykę i coraz liczniejszych fanów. Prawdziwy sukces przyszedł wraz z drugim longplayem „Scream Aim Fire”, który miał premierę w styczniu 2008 roku. Krążek zadebiutował na czwartym miejscu na liście Billboard 200. Kapela w dorobku ma jeszcze trzy płyty „Fever” (2010), „Temper Temper” (2013) i „Venom” (2015).