Bush za rok w Warszawie

18 czerwca 2021
ok. 2 minut czytania

Jeden z najpopularniejszych zespołów lat 90., który wylansował takie przeboje jak \”Swallowed\” czy \”Glycerine\”, 7 czerwca 2022 roku wystąpi w warszawskiej Proximie. Grupa będzie promować swój najnowszy album \”The Kingdom\”, ale na żywo usłyszymy także wszystkie najważniejsze hity.

Bush to brytyjska formacja założona przez Gavina Rossdale\’a i Nigela Pullsforda w 1992 roku. Nazwa zespołu pochodzi od dzielnicy Londynu, w której mieszkali muzycy – Shepherd\’s Bush. Grupa zadebiutowała albumem \”Sixteen Stone\” (1994), który uważany jest za pierwszy album post-grunge\’owy. Materiał odniósł wielki sukces w USA – sprzedano go w nakładzie 7 milionów egzemplarzy oraz dotarł do czwartego miejsca w notowaniu US Billboard 200, a utwory \”Comedown\” i \”Glycerine\” uplasowały się na szczycie listy US Billboard Modern Rock Tracks. Pod koniec 1996 roku zespół wypuścił nowy singiel \”Swallowed\”, którym promował nadchodzące wydawnictwo, \”Razorblade Suitcase\”. Utwór przez 7 tygodni nie schodził z pierwszego miejsca notowania Modern Rock Tracks, a album był najchętniej kupowanym krążkiem zarówno w USA, jak i wielu krajach na całym świecie. Niedługo po trasie promującej czwarte wydawnictwo grupy, \”Golden State\” (2001), zespół zawiesił działalność. Zespół powrócił do koncertowania po 8 latach, a rok później ukazała się płyta \”The Sea of Memories\”. Singiel \”The Sound of Winter\” uplasował się na pierwszym miejscu listy Billboard Alternative Songs, a utwór \”Into The Blue\” został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu The Avengers. Do tej pory zespół wydał 7 albumów, a na rok 2020 planowana jest premiera krążka \”The Mind Plays Tricks on You\”. W maju 2019 zespół podzielił się z fanami utowrem \”Bullet Holes\”, który został wykorzystany w filmie \”Jack Wick: Chapter 3 – Parabellum\”.

W czerwcu Bush po raz drugi w swojej historii zawita do Polski. Na koncercie w Proximie na pewno nie zabraknie rockowych hitów z przełomu wieków, jak i nowości od prekursorów post-grunge\’a!