Buster Shuffle supportem Flogging Molly

28 grudnia 2018
ok. 1 minuta czytania

Flogging Molly to jedna z najważniejszych działających obecnie formacji inspirujących się tradycyjnym irlandzkim folkiem. Często porównywana jest do The Pogues czy Dropkick Murphys. Amerykanie nie odżegnują się jednak także od swoich punkowych korzeni, ich muzyka wiele zawdzięcza takim grupom jak The Clash (album „Within A Mile Of Home” został zadedykowany Joe Strummerowi) czy Stiff Little Fingers. Grupa Flogging Molly powstała w roku 1997. Jej nazwa pochodzi od Molly Malone’s – irlandzkiego pubu usytuowanego w Los Angeles. Zespół powstał gdy Dave King – wcześniej na przełomie lat 80. i 90. wokalista heavvymetalowego bandu Fastway – zaczął grać irlandzką muzykę w barach i pubach. Po pewnym czasie ukształtował się siedmioosobowy skład Flogging Molly. W 1997 ukazał się debiutancki krążek grupy, nagrany w Molly’s Malone album „Alive Behind The Green Door”. Aktualnie studyjna dyskografia Flogging Molly składa się z sześciu krążków: „Swagger” (2000), „Drunken Lullabies” (2002), „Within A Mile Of Home” (2004), „Float” (2008), „Speed Of Darkness (2011) oraz „Life Is Good”.

Szósty krążek to najpoważniejsze dzieło Flogging Molly – płyta dotyka takich tematów jak polityka, ekonomia, bezrobocie czy emigracja. Album wyprodukowany przez wielokrotnego zdobywcę nagród Grammy – Joe Chiccarelliego, twórcę dzieł U2, White Stripes czy Becka premierę miał w połowie 2017 roku.

Buster Shuffle to kwartet z Londynu grający ska. Kapela ma na koncie cztery albumy, z których ostatnio to „I’ll Take What I Want” z 2017 roku.