Busy Philipps i Paula Pell w kapeli z lat 90.

7 października 2020
ok. 1 minuta czytania

Projekt platformy Peacock opowie o pewnym żeńskim zespole, który dzięki jednemu przebojowi odniósł sukces w latach 90. Teraz panie raz jeszcze otrzymują szansę na karierę, gdyż fragment ich piosenki został wykorzystany jako sampel w popularnym kawałku młodego rapera.

Renée Elise Goldsberry zagra w tej serii wokalistkę Wickie, w jej koleżankę z kapeli, Dawn, wcieli się Sara Bareilles. Busy Philipps otrzymała rolę Summer – najbardziej żywiołowej, ale najmniej utalentowanej członkini grupy, która obecnie jest gospodynią domową gdzieś w New Jersey. Paula Pell sportretuje Glorię, która została dentystką i mieszka ze swoim ojcem, ale wciąż marzy o czymś innym, niż zaglądanie obcym ludziom do ust i podawanie pigułek starszemu panu.

Twórczynią \”Girls5eva\” jest Meredith Scardino (\”Unbreakable Kimmy Schmidt\”).

Cykl zyskał również reżyserkę pilotowego odcinka. Będzie nią Kat Coiro, która wcześniej stała za kamerą w serialach \”U nas w Filadelfii\” i \”Współczesna rodzina\”, a wkrótce wyreżyseruje \”She-Hulk\”.

Busy Philipps znana jest m.in. z komedii \”Moja dziewczyna wychodzi za mąż\” i \”Kobiety pragną bardziej\” oraz show \”Cougar Town: Miasto kocic\”. Paula Pell zdobyła popularność dzięki programowi \”Saturday Night Live\”.