Cage The Elephant z Iggym Popem

24 stycznia 2020
ok. 1 minuta czytania

Zaproszenie do współpracy z grupą przyjął ojciec chrzestny punka, który zaśpiewał zwrotkę w nowej odsłonie piosenki, otwierającej piątą płytę zespołu.

– To pełen energii zespół, który żyje jak na prawdziwych rockmenów przystało, więc przez parę chwil mogłem się poczuć jak jeden z tych chłopaków – mówi Iggy Pop. – Jak dla mnie, brzmi doskonale!

– Jest pionierem w tylu dziedzinach: w pisaniu tekstów, w rozwoju kultury, poetyckości, tworzeniu obrazu i muzyki oraz stylu – mówi o Iggym Popie Matt Schultz, lider grupy. – To wyjątkowe, móc dzielić nawet moment z takim pięknym wizjonerem. Jestem wdzięczny i wzruszony, że miałem szansę doświadczyć nie tylko jego procesu twórczego, ale również jego uprzejmości, pokory i tego jakim jest człowiekiem.

Cage The Elephant zostali nominowani do Grammy w kategorii najlepszy album rockowy za „Social Clues”. To ich trzecia nominacja. W 2017 roku statuetkę Grammy dla zespołu zdobył album „Tell Me I’m Pretty”, a ich album „Melophopia” został nominowany w 2015 roku jako najlepsza alternatywna płyta. Tegoroczna, 62. gala nagród Grammy odbędzie się 26 stycznia.