Cała prawda o Kulcie i Kaziku w księgarniach

22 października 2017
ok. 1 minuta czytania

8 listopada na półkach w księgarniach pojawią się dwie „Białe Księgi”, jedna poświęcona Kultowi (nowe wydanie, ok. 650 stron), druga Kazikowi (ok. 450 stron). Autorem obydwu jest Wiesław Weiss.

W książkach znajdziemy nieznane fakty, anegdoty i opowieści z historii Kultu oraz Kazika. Inspiracje i wspomnienia kryjące się za wszystkimi piosenkami zespołu i jego wokalisty.

Wydawnictwo Kaziku będzie dodatkowo zawierało album, na którym znajdą się 8 niepublikowanych nagrań muzyka.

Wydawcą jest kosmos kosmos.

Wiesław Weiss to redaktor naczelny miesięcznika „Teraz Rock” oraz autor rockowych encyklopedii, wielu innych publikacji na temat muzyki i powieści kryminalnej „Biała wódka, czarny ptak”.

Powstały w 1982 roku w Warszawie Kult to ikona polskiej sceny muzycznej. „Baranek”, „Lewe Lewe Loff”, „Do Ani”, „Gdy nie ma dzieci”, „Polska” czy „Dziewczyna bez zęba na przedzie” to jedynie kilka utworów, które zna każdy, nie tylko największy fan. Najnowszy studyjny krążek kapeli to „Wstyd” z października 2016 roku. Dzieło znalazło się na szczycie zestawienia OLiS-u i pokryło platyną. W 2017 roku ukazała się koncertowa płyta „Made In Poland”.

Kazik w maju 2017 broku wydał album „Tata Kazika Kontra Hedora” nagrany z Kwartetem ProForma.