Carl Barât i jego szakale wydają „Let It Reign”

12 listopada 2014
ok. 1 minuta czytania

Longplay otrzymał tytuł „Let It Reign”, a jego premierę ustalono na 16 lutego. Zestaw wypełni 10 utworów oraz bonus, dostępny na iTunes.

Pierwszym singlem jest znany już „Glory Days”, do którego teledysk został właśnie opublikowany i można go znaleźć pod tym adresem. Wideo stanowi hołd dla brytyjskich żołnierzy walczących podczas I wojny światowej. Za reżyserię odpowiada Roger Sargent. W roli generała wystąpił Baxter Dury.

Materiał został zarejestrowany w Los Angeles. Gościnnie w projekcie wziął udział m.in. perkusista Beastie Boys, Alfredo Ortiz.

– Początkowo nowy krążek zacząłem nagrywać sam, ale szybko okazało się, że nie przepadam za swoim towarzystwem – opowiada wokalista. – Z tego powodu postanowiłem powołać do życia nową kapelę.

Zamiast obdzwaniać starych znajomych w poszukiwaniu członków zespołu, Carl Barât postanowił zamieścić ogłoszenie w internecie.

Oto tracklista:
„Glory Days”
„Victory Gin”
„Summer In The Trenches”
„A Storm Is Coming”
„Beginning To See”
„March Of The Idle”
„We Want More”
„War Of The Roses”
„The Gears”
„Let It Rain”
„The King Is Me” (iTunes Bonus Track)

W skład grupy wchodzą Carl Barât (wokal, gitara), Billy Tessio (gitara), Adam Claxton (bas) i Jay Bone (perkusja).

Barât niedawno koncertował z The Libertines. Kapela ma na koncie dwa albumy – „Up The Bracket” z 2002 roku oraz „The Libertines” z 2004 roku.