Cavalera Conspiracy idą na wojnę

27 października 2017
ok. 1 minuta czytania

Bracia Max i Igor Cavalerowie opublikowali kawałek zatytułowany „Spectral War”. Mocnego nagrania z szalejącą thrashową perkusją można posłuchać poniżej.

Longplay „Psychosis” ukaże się 17 listopada nakładem Napalm Records. Nad brzmieniem czuwał wieloletni przyjaciel muzyków, Arthur Rizk. Materiał powstawał przede wszystkim w Phoenix, w stanie Arizona, gdzie mieszka brazylijski wokalista. Jak zapewnia Max, dzieło jest równie mocne i ma podobną energię, co klasyki Sepultury jak „Beneath The Remains” i „Arise”. Zestaw wypełni 9 utworów.

– Mamy 9 kawałków, w tym jeden z udziałem Justina Broadricka z Godflesh – mówił niedawno Max. – To świetna rzecz w stylu Naibomb, Godflesh i Cavalerów. Reszta to czyste, thrashowe szaleństwo.

Oto tracklista:
1. Insane
2. Terror Tactics
3. Impalement Execution
4. Spectral War
5. Crom
6. Hellfire
7. Judas Pariah
8. Psychosis
9. Excruciating

Obecny skład Cavalera Conspiracy tworzą Max Cavalera (wokal, gitara), Igor Cavalera (perkusja, instrumenty perkusyjne), Marc Rizzo (gitara prowadząca) i Johny Chow (bas).

Max i Igor Cavalerowie zasłynęli, tworząc jedną z legend metalu – Sepulturę. Żaden nie jest już jednak członkiem bandu. Od 2006 roku znów grają razem pod szyldem Cavalera Conspiracy. Debiutancki album, „Inflikted”, miał premierę w marcu 2008 roku. Po nim ukazały się jeszcze „Blunt Force Trauma” (2011) i „Pandemonium” (2014).