Cavalera Conspiracy w Polsce

27 lutego 2008
ok. 1 minuta czytania

Brazylijskim tytanom metalu na scenie towarzyszyć będą pozostali członkowie zespołu – Marc Rizzo z Soulfly oraz basista francuskiej formacji Gojira – Joe Duplantier. Kapela promować będzie debiutancki album „Inflikted”, który ukaże się 24 marca. Gościnnie na płycie pojawia się Rex Brown (Pantera, Down) na basie, a także Richie Cavalera na wokalu. Dzieło promuje utwory tytułowy oraz „Sanctuary”, których można posłuchać na profilu My Space bandu. Będzie to pierwszy wspólny longplay braci od ponad 10 lat, czyli od nagrania przez Sepulturę albumu „Roots” w 1995 roku.

Europejska trasa Cavalera Conspiracy rozpocznie się 30 maja, koncertem na hiszpańskim festiwalu Electric Weekend. Grupę następnie będzie można zobaczyć na największych letnich festiwalach. Max Cavalera wielokrotnie podkreślał, że w naszym kraju czuje się wyjątkowo dobrze, a polska publiczność jest jedną z najlepszych na świecie, stąd w grafiku nie zabrakło Warszawy.

Bilety kosztują 130 złotych. W dniu koncertu cena wzrośnie do 140 złotych. Wejściówki można zamawiać za pośrednictwem Metalopolis.pl.