Cedric The Entertainer i Christina Milian w „Dorwać małego 2”

8 stycznia 2004
ok. 1 minuta czytania

Tym razem bohater Chili Palmer (w tej roli ponownie John Travolta), były gangster, który postanowił zająć się showbiznesem angażuję się w promocję pewnej początkującej piosenkarki. Robi to tym chętniej, że menadżer dziewczyny ma konszachty z rosyjską mafią. Na dodatek Chili Palmer jest bacznie obserwowany przez groźnie wyglądającego ochroniarza menadżera (Dwayne „The Rock” Johnson). Szybko jednak okazuje się, iż osiłek jest homoseksualistą i marzy o karierze aktorskiej. Chili Palmer pomoże mu w spełnieniu marzeń.

W filmie ponownie zobaczymy postaci odtwarzane przez Danny’ego DeVito i Jamesa Gandolfini w pierwszej części obrazu. Uma Thurman i Vince Vaughn zagrają nowych bohaterów. Cedric The Entertainer wcieli się w postać menadżera pewnej rapowej kapeli. Christina Milian zagra natomiast utalentowaną piosenkarkę, która będzie powodem głównego konfliktu bohaterów.

Scenariusz na podstawie powieści Elmore Leonarda napisał Peter Steinfeld. Film powstaje dla MGM i Jersey Films. Reżyserią zajmie się F. Gary Gray. Zdjęcia zaplanowano na początek przyszłego roku.

W „Dorwać małego” z 1995 roku zagrali John Travolta, Gene Hackman, Rene Russo, Danny DeVito, Dennis Farina, Delroy Lindo i James Gandolfini. Obraz w reżyserii Barry’ego Sonnenfelda zarobił na świecie 111 milionów dolarów.