„Celebration Day” Led Zeppelin prosto z Londynu

13 września 2012
ok. 2 minut czytania

10 grudnia 2007 roku grupa Led Zeppelin pojawiła się na scenie w londyńskiej O2 Arena jako główna gwiazda koncertu ku pamięci drogiego przyjaciela i założyciela Atlantic Records, Ahmeta Erteguna. Do założycieli zespołu, Johna Paula Jonesa, Jimmy’ego Page’a i Roberta Planta, dołączył Jason Bonham, syn zmarłego oryginalnego perkusisty Johna Bonhama. Razem wykonali 16 piosenek z dorobku grupy, w tym niezapomniane „Whole Lotta Love”, „Rock And Roll”, „Kashmir” czy „Stairway To Heaven”.

Choć o bilety starało się aż 20 milionów ludzi, pierwszy koncert zespołu od 27 lat miało okazję obejrzeć tylko 18 tysięcy szczęśliwców, którzy zdobyli wejściówki dzięki międzynarodowej loterii.

Dokumentujący to niezapomniane wydarzenie film „Celebration Day” zostanie pokazany na całym świecie 17 października 2012 na 1500 ekranach w ponad 40 miejscach na świecie. Projekcje poprzedzą uroczyste premiery w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, i innych wielkich miastach. W bilety będzie można się zaopatrywać od 13 września za pośrednictwem strony Ledzeppelin.com.

Od 19 listopada, „Celebration Day” będzie dostępny w różnych formatach wideo i audio dzięki Swan Song/Atlantic Records.

Zwiastun można obejrzeć pod tym adresem.

Oto tracklista:
Good Times Bad Times”
„Ramble On”
„Black Dog”
„In My Time Of Dying”
„For Your Life”
„Trampled Under Foot”
„Nobody’s Fault But Mine”
„No Quarter”
„Since I’ve Been Loving You”
„Dazed And Confused”
„Stairway To Heaven”
„The Song Remains The Same”
„Misty Mountain Hop”
„Kashmir”
„Whole Lotta Love”
„Rock And Roll”

Zespół Led Zeppelin zakończył działalność w roku 1980, po śmierci perkusisty Johna Bonhama.