Celeste z utworem do nowego filmu Aarona Sorkina

9 października 2020
ok. 3 minut czytania

Zarówno \”Hear My Voice\”, jak i cały soundtrack do \”Procesu siódemki z Chicago\”, już są typowane przez branżowe media (m.in. \”Variety\”) jako mocni kandydaci do przyszłorocznych nagród filmowych. \”Hear My Voice\” to jedna z trzech premierowych piosenek Celeste, które pojawiają się na ścieżce muzycznej. Głównym kompozytorem jest Daniel Pemberton.

– Jestem niezmiernie wdzięczna, że mogę być częścią tak aktualnego i ważnego filmu – mówi Celeste o pracy nad \”Hear My Voice\”. – Wraz z Danielem chcieliśmy skomponować utwór, który ma znaczenie oraz przekaz tak mocny jak film Sorkina. On jest wizjonerem i możliwość dodania cegiełki do tego projektu jest prawdziwym zaszczytem.

Premiera całej płyty zapowiedziana jest na 16 października – w tym samym dniu na platformie Netflix pojawi się film Sorkina.

Oto tracklista:
1. Hear My Dream [Performed by Daniel Pemberton and Celeste] (1:25)
2. We\’re Going to Chicago (6:17)
3. The Trial (4:38)
4. Conspiracy Office (1:12)
5. My Life (1:33)
6. Sequestering the Jury (1:18)
7. Meet the Police (0:52)
8. Take the Hill (6:14)
9. Riot Aftermath (1:40)
10. Don\’t Stand (2:19)
11. Star Witness (2:31)
12. Motion Denied (3:30)
13. Blood on the Streets (7:01)
14. Trial Day 151 (3:11)
15. Stand Up (The Chicago 7) (3:41)
16. Hear My Voice (credits) [Performed by Celeste] (3:05)
17. Take the Hill (Hear My Screams) [Performed by Celeste] (3:19)

\”Proces siódemki z Chicago\” opowiada o jednym z najsłynniejszych w historii procesie. Pokojowy w założeniu protest podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej w 1968 roku przerodził się w brutalne starcie z policją i Gwardią Narodową. Organizatorów protestów, wśród których znaleźli się między innymi Abbie Hoffman (Sacha Baron Cohen), Jerry Rubin (Jeremy Strong), Tom Hayden (Eddie Redmayne) i Bobby Seale (Yahya Abdul-Mateen II), oskarżono o spisek w celu wywołania zamieszek.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest zdobywca Oscara i nagród Emmy Aaron Sorkin. W filmie występują Yahya Abdul-Mateen II, Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt, Michael Keaton, Frank Langella, John Carroll Lynch, Eddie Redmayne, Mark Rylance, Alex Sharp, Jeremy Strong, Noah Robbins, Danny Flaherty, Ben Shenkman, Kelvin Harrison Jr., Caitlin Fitzgerald, Alice Kremelberg, John Doman, J.C. MacKenzie, Damien Young, Wayne Duvall, C.J. Wilson. Za produkcję odpowiadają Marc Platt, Stuart Besser, Matt Jackson i Tyler Thompson, a producentami wykonawczymi są Laurie MacDonald, Walter Parkes, Marc Butan, Anthony Katagas, James Rodenhouse, Nia Vaziran.

Daniel Pemberton to wielokrotnie nominowany do Złotych Globów, Emmy i BAFTA kompozytor. Uważany za jednego z najbardziej oryginalnych twórców swojego pokolenia. Pracował m.in. z takimi reżyserami jak Danny Boyle, Ridley Scott, Aaron Sorkin, Darren Aronofsky, Edward Norton, Louis Leterrier i Guy Ritchie.

Celeste to brytyjsko-jamajska wokalistka i kompozytorka soulowa, która wygrała zarówno BRITS Rising Star Award, jak i BBC Music Sound of 2020. Od 2017 wydała dwie EP-ki i koncertowała m.in. z Janelle Monae, Neneh Cherry i Michaelem Kiwanuką. Uważana za jedną z największych muzycznych nadziei 2020 rok m.in. przez takie media jak \”The Guardian\”, \”Vogue\”, \”NME\”, \”GQ\”, MTV, Vevo i Amazon Music. Występowała m.in. na Glastonbury, Primavera Sound, Field Day oraz Rock En Seine.