Chambao z nowa płytą w Polsce

11 kwietnia 2012
ok. 1 minuta czytania

Tym razem Lamari i jej muzycy połączyli siły z najpopularniejszym hiszpańskim producentem Carlosem Rayą (producent muzyczny roku 2010, inżynier dźwięku 2011), by nagrać nową studyjną płytę. Od strony muzycznej jest to powrót do nieco elektronicznych brzmień znanych choćby z czasów „Pokito A Poko”, ale nagrany w towarzystwie czołowych latynoskich instrumentalistów (m.in. Carlesa Benaventa, gitarzysty flamenco i jazzowego, muzyka m.in. Milesa Davisa) czy Chucho Valdesa (znanego kubańskiego pianisty, syna Bebo Valdesa).

Pierwszym singlem z płyty jest inspirowany rytmami śródziemnomorskimi kawałek „Lo Mejor Pa Ti”. Piosenkę, jak i inne przeboje grupy, można będzie w Polsce już 17 i 18 czerwca na koncertach Chambao w Warszawie (Sala Kongresowa) i Wrocławiu (Wyspa Słodowa).

Oto tracklista:
„Al Aire”
„Lo Mejor Pa Ti”
„La Verdad Mentira”
„Miedo Por Dentro”
„Los Sueńos”
„El Vaiven”
„Beliche”
„Buenos Consejos”
„Llevalo Contigo”
„Desde Mi Balcon”

Hiszpańska grupa łączy flamenco z muzyką etniczną i elektroniką. Zespół powstał w 2001 roku w andaluzyjskiej Maladze z inicjatywy Holendra Henrika Takkenberga. Wkrótce dołączyli do niego La Mari, Eduardo „El Edi” Casañ i Dani. Nazwa formacji oznacza w tamtejszym dialekcie rozstawiany na plaży prowizoryczny namiot, mający chronić przed wiatrem i zbyt mocnym słońcem.

Formacja ma na koncie cztery albumy studyjne, jedną kompilację oraz wydany w 2010 roku koncertowy zestaw „En el fin del Mundo”.