Charlie Puth pokazał dziewczynę

13 lipca 2020
ok. 2 minut czytania

\”Girlfriend\” to pierwsze solowe nagrania wokalisty w 2020 roku. Utwór z soulowym groove\’em i charakterystycznym falsetem Putha wyprodukował sam Charlie, a napisał go z pomocą wieloletniego współpracownika, J Kasha (\”Attention\” \”How Long, \”The Way I Am\”).

– Jestem naprawdę kiepski jeśli chodzi o komunikację, dlatego najczęściej wyrażam to, co czuję poprzez muzykę i \”Girlfriend\” jest tego przykładam – wyjaśnia wokalista. – To piosenka o byciu upartym i zapewnianiu drugiej osoby, że Twoje uczucia nie znikną. Wręcz przeciwnie, będą zawsze i nie zaśniesz, jeśli ta osoba nie będzie spała przy tobie. To wielkie wyznanie, które niełatwo powiedzieć na głos, dlatego sobie to ułatwiłem, nagrywając piosenkę.

W klipie widzimy Charliego Putha, próbującego przygotować idealny posiłek dla ukochanej.

Nowy singiel to następca remiksu \”I Hope\” Gabby Barrett oraz \”Summer Feelings\” Lennon Stelli, w którym gościnnie udzielił się Charlie, a który trafił na soundtrack towarzyszący filmowi \”Scooby-Doo!\”. W 2019 roku wokalista wypuścił też trzy piosenki \”I Warned Myself\”, \”Mother\” i \”Cheating On You\”, które łącznie zgromadziły 250 milionów streamów i 65 milionów odsłon klipów. Artysta był też współautorem piosenek \”I Do\” Johna Legenda, \”Small Talk\” i \”Harleys in Hawaii\” Katy Perry oraz \”Easier\” 5 Seconds of Summer.

Charlie Puth zdobył rozgłos za sprawą przełomowego przeboju \”See You Again\”, który nagrał z Wizem Khalifą. Piosenka przez 12 tygodni okupowała szczyt zestawienia Billboard Hot 100 i okazała się najlepiej sprzedającym się singlem 2015 roku, rozchodząc się w nakładzie blisko 21 milionów egzemplarzy. Nagranie wyróżniono trzema nominacjami Grammy i nominacją do Złotego Globa w kategorii \”Najlepsza piosenka oryginalna\”. Rok później ukazał się długogrający debiut Charliego, \”Nine Track Mind\”, który dwukrotnie pokrył się platyną. Na płycie znalazły się multiplatynowe single \”One Call Away\”, \”Marvin Gaye (feat. Meghan Trainor)\” i \”We Don\’t Talk Anymore (feat. Selena Gomez)\”.