Charlotte Gainsbourg lubi przemoc na ekranie

23 października 2017
ok. 2 minut czytania

Wokalistka i aktorka, znana chociażby z mocnego obrazu „Nimfomanka” Larsa von Triera, twierdzi, że lubi czuć się niekomfortowo podczas pracy na planie. Odpowiada jej, gdy popychana jest do swych granic.

– Lubię, kiedy się mnie naciska, lubię się męczyć, lubię kiedy jest niewygodnie – tłumaczy. – Zawsze kiedy nakręciłam brutalną scenę, później czułam się szczęśliwa. To był bowiem moment, kiedy zapominałam o wszystkim. Kiedy brak pewności siebie, niepokój znikały. Przestawałam myśleć. To, co robiłam było silniejsze. Lars Von Trier właśnie sprawiał, że znajdowałam się w takim miejscu. Kiedy emocje były silniejsze ode mnie. Nie było czasu, by się oceniać. Odkrywałam się na nowo. Uwielbiałam cierpienie. To trochę masochistyczne, ale wtedy czuję, że żyję.

Charlotte Gainsbourg można oglądać w kinach u boku Michaela Fassbendera w thrillerze „Pierwszy śnieg”.

17 listopada nakładem Because Music ukaże się nowa płyta Francuzki, „Rest”.

Do współpracy nad materiałem artystka zaprosiła kilku uznanych gości, w tym Paula McCartneya, SebastiAna, Owena Palletta i Connana Mockasina.

Oto tracklista albumu „Rest”:
1. Ring-a-Ring O' Roses
2. Lying With You
3. Kate
4. Deadly Valentine
5. I’m a Lie
6. Rest
7. Sylvia Says
8. Songbird in a Cage
9. Dans Vos Airs
10. Les Crocodiles
11. Les Oxalis

Charlotte Gainsbourg to córka Jane Birkin i Serge’a Gainsbourga. Znana jest z filmów Larsa von Triera – „Antychryst”, „Melancholia” i „Nimfomanka”. Ostatnio zajęta była na planie thrillera „Pierwszy śnieg” z Michaelem Fassbenderem. Jej muzyczny dorobek zamyka podwójny album „Stage Whisper” z grudnia 2011 roku.