Charlotte Gainsbourg w kontynuacji „Dnia niepodległości”

20 marca 2015
ok. 1 minuta czytania

Prace rozpoczną się, gdy Roland Emmerich wywiąże się ze zobowiązań związanych z obrazem „ID Forever Part 1”. Premiera planowana jest natomiast na 24 czerwca 2016 roku.

Charlotte Gainsbourg ma pojawić się w głównej roli kobiecej. Jessie Usher zagra syna postaci odtwarzanej w pierwszym filmie przez Willa Smitha, natomiast Liam Hemsworth będzie zięciem prezydenta Whitmore’a (do tej roli powróci Bill Pullman). Z obsady sprzed 20 lat pojawią się także Jeff Goldblum oraz Randy Quaid.

Wedle wcześniejszych doniesień w sequelu kosmici mają wrócić na Ziemię w chwili, gdy jedynym sposobem na podróże w kosmosie jest wykorzystanie tuneli czasoprzestrzennych. Ludzie mają w rękach zdobycze technologiczne obcych, ale nie potrafią ich skopiować. Umieją jednak wstawić do zwykłego samolotu urządzenie antygrawitacyjne. Fabuła ma skupić się na nowym pokoleniu bohaterów.

Pierwsza część z 1996 roku zarobiła ponad 800 milionów dolarów.

Charlotte Gainsbourg ostatnio można było podziwiać w filmie „Samba”. Jej muzyczny dorobek zamyka album „Stage Whisper” z grudnia 2011 roku. Francuzka zaśpiewała też gościnnie na płycie Emile’a Haynie, „We Fall”, która ukazała się 23 lutego.