„Chcę być dziewczynką” według Atomic Kitten

9 grudnia 2003
ok. 2 minut czytania

Utwór nosi tytuł „I Want To Be A Girl”. Dla dziewczyn z zespołu to druga kompozycja dla wytwórni Disneya. Wcześniej Atomic Kitten przygotowały cover „kawałka” grupy Blondie – „The Tide Is High”, który trafił na ścieżkę dźwiękową obrazu „The Lizzie McGuire Movie”.

Pierwsza część „Mulana” sprzedała się na DVD i na wideo w ponad 12 milionach kopii na całym świecie. Premiera kontynuacji obrazu przewidziana jest na lato przyszłego roku.

Oryginalny film z 1998 roku opowiada o dzielnej dziewczynce imieniem Mulan, która niezbyt pasuje do tradycyjnego, surowego społeczeństwa chińskiego. Pewnego dnia odkrywa, że jej stary ojciec dostał powołanie do wojska. Chinom grozi najazd ze strony Hunów. Mulan postanawia poświęcić się dla dobra ojca i przebrana za mężczyznę, wstępuje do armii cesarskiej. Trafia na przeszkolenie do przezabawnej grupy żołnierzy, dowodzonej przez przystojnego kapitana Shanga. Bezpieczeństwa dziewczynki strzegą przez cały czas dwaj wierni towarzysze: śmieszny smok Mushu oraz wesoły świerszcz Cri-Kee. Mulan będzie jednak potrzebowała czegoś więcej niż dowcip Mushu, by pokonać bezwzględnego wodza Hunów, Shan-Yu. Jedynie dochowując wierności swemu sercu, Mulan wyrośnie na świetnego żołnierza, zapewni narodowi zwycięstwo, a własnej rodzinie przyniesie upragniony zaszczyt.

„Mulan 2” ukaże się od razu na video we wrześniu 2004 roku. W animacji ponownie usłyszymy głos Ming-Na jako Mulan. Film rozpocznie się od przygotowań bohaterki i kapitana Shanga do ślubu. Wkrótce jednak para zostanie wezwana na tajną misję.