Chelsea Grin i Veil of Maya razem w Warszawie

24 października 2014
ok. 2 minut czytania

Chelsea Grin to kapela, która powstała w 2007 roku, kiedy jej muzycy byli jeszcze w liceum. Wśród głównych inspiracji zespół wymienia m.in. Whitechapel, Emmure czy Job For A Cowboy. Na początku działalności zespół zdobył przede wszystkim ogromną popularność lokalnie, w okolicach rodzimego Salt Lake City. Po zagraniu kilku koncertów, Chelsea Grin podpisali jednak kontrakt z Artery Foundation i Artery Recordings (pierwszy zespół, wydawany pod tym szyldem), dzięki czemu zdobyli popularność o międzynarodowym charakterze. Zespół występował m.in. na Warped Tour w 2012 i 2014 roku. W tym roku również Chelsea Grin wydali swój trzeci album – „Ashes to Ashes”.

Veil Of Maya to formacja deathcore’owa, która powstała w Chicago w 2004 roku. Swój pierwszy album, „All Things Set Aside”, zespół wydał w roku 2006. Po kilku zmianach w składzie i dwóch kolejnych albumach Veil Of Maya zaprezentowali krążek „Eclipse”, który promowali również w Polsce, na wspólnej trasie z August Burns Red i The Devil Wears Prada w 2012 roku. W tym roku zespół zaliczył kolejną zmianę składu – Veil Of Maya opuścił wokalista – Brandon Butler. Nie przerwało to jednak prac nad nową płytą, która ma ukazać się w najbliższym czasie. Zespół wciąż nie ujawnia jednak kto będzie odpowiedzialny za wokale.

Bilety na wspólny koncert Chelsea Grin i Veil Of Maya trafią do sprzedaży w najbliższy poniedziałek, 27 października. Dostępne będą na stronach Go-ahead.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.