Chemia nagrywa z nowym wokalistą

21 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

– Z wielką przyjemnością i nadzieją ogłaszamy, że nowym wokalistą zespołu Chemia został Mariusz Dyba, który od razu otrzymał od nas znaczący pseudonim Mario – czytamy na Facebooku. – Tym samym mamy w Chemii komplet, mamy siłę twórczą i chęć zagrania jak największej ilości koncertów w jak najkrótszym czasie 😉 Jesteśmy przekonani, że stara-nowa Chemia przypadnie Wam do gustu. My intensywnie pracujemy nad nowym materiałem i nie możemy się doczekać zagrania nowych numerów na żywo.

W październiku 2016 roku kapelę opuścił wokalista Łukasz Drapała oraz gitarzysta Maciej Mąka. Jak oświadczył lider zespołu, Wojtek Balczun, Maciek Mąka nadal będzie współpracował z zespołem. Maćka Mąke (Chylińska, Maciej Balcar) zastąpił Maciej Papalski z zespołu Antyradio Coverband.

Ostatni krążek Chemii, „Let Me”, został wydany 18 września 2015 roku. Nowy album powstał we współpracy z legendarnym producentem Mikiem Fraserem, który nagrywał i miksował takie zespoły, jak Led Zeppelin, Metallica, AC/DC czy Aerosmith.